Projekt LERASMUS+ na SUŠ v Kežmarku

20.10.2015

Žiaci kežmarskej SUŠ na stáži v Španielsku

Skupina 12-tich študentov zo Strednej umeleckej školy (SUŠ) v Kežmarku sa zúčastnila trojtýždňovej odbornej stáže v španielskej Andalúzii v meste Úbeda. Išlo o aktivitu v rámci projektu LERASMUS+ od 21. septembra do 12. októbra.

Žiaci druhých a tretích ročníkov pracovali v miestnych firmách zameraných na grafický dizajn, videotvorbu, keramiku, fotografický dizajn.

Okrem pracovnej činnosti absolvovali poznávacie výlety do miest známych svojou architektúrou, ako Granada, Cordoba či Malaga. Zúčastnili sa mnohých kultúrnych akcií, aj návštevy múzea keramiky, židovskej synagógy, centra výroby olivového oleja či Tapas night, kde spoznali špeciality španielskej kuchyne. Taktiež mali možnosť naučiť sa základy španielskeho jazyka na kurze organizovanom sprostredkovateľskou organizáciou Euromind.

Na konci pobytu získali kežmarskí študenti certifikáty od svojich zamestnávateľov a tiež medzinárodný certifikát Europas Mobility, ktorý im v budúcnosti pomôže pri ďalšom štúdiu či hľadaní pracovného miesta.

Kežmarok 19. októbra 2015

Ing. Marta Perignáthová