Poznávanie Prešovského kraja na bicykli uzavrie Cyklopátranie v Prešove

14.09.2015

Cyklopátrania Prešovským krajom vyvrcholia v Prešove

Spoznávanie Prešovského kraja na bicykli ukončí Cyklopátranie v Prešove a okolí v sobotu 19. septembra. Cyklisti budú s pomocou mapy objavovať prírodné, historické a kultúrne zaujímavosti.

Cyklopátrania Prešovským krajom pripravila na leto 2015 Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. Ide o druhý ročník podujatia. Zábavno-súťažné preteky predstavujú cyklistom krásy prírody a zaujímavosti regiónov v okolí Medzilaboriec, Bardejova, Levoče, Pienin a Prešova.

Práve v Prešove sa v sobotu 19. septembra o 10.00 hodine stretnú cyklopátrači v tomto roku naposledy. Štart a cieľ je pri Kolmanovej záhrade v areáli reštaurácie Kolmanka. Podujatie je určené širokej verejnosti, pretekať môžu jednotlivci aj dvojice.

Teší nás, že cyklopátrania si obľúbili rodičia s deťmi, rekreační cyklisti aj aktívni športovci či členovia cykloklubov. K obľúbený kategóriám patria dvojice, v ktorých môžu súťažiť dvaja cyklisti so súčtom veku do alebo nad 60 rokov. Tam vznikajú rôzne zaujímavé kombinácie a tiež zábavné momenty počas pretekov,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Trasu si volí každý sám

Body cyklopátrania sú do dňa podujatia tajné. Až krátko pred štartom dostane cyklista mapu s vyznačenými bodmi, na ktoré sa má počas päťhodinového limitu dopraviť na bicykli a získať pečiatku s bodovou hodnotou. Čím vyšší počet bodov nazbiera, tým má väčšiu šancu na víťazstvo. Každý cyklista si podľa chuti a schopností zvolí miesta, na ktoré sa vyberie. To najdôležitejšie je vidieť kus krásneho kraja a zaujímavé miesta z chrbta bicykla. V cieli čaká cyklistov občerstvenie, vyhodnotenie súťaže a koncert Eda Klenu a skupiny Klenoty.

Počas všetkých cyklopátraní sasúťaží o bicykel. Za každú účasť na cyklopátraniach je cyklista automaticky zaradený do záverečného losovania, ktoré sa uskutoční po vyhodnotení Cyklopátrania v Prešove. Registrácia na preteky je možná na mieste pretekov od 9.00 hod. alebo mailom na marketing@severovychod.sk. Viac informácií nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.

KOCR Severovýchod Slovenska v tomto roku predstavuje Prešovský kraj aj prostredníctvom súťaže Objavuj Prešovský kraj a tiež projektom Legendarium, ktorý zahŕňa multimediálnu hru, album s nálepkami a audio CD o legendách kraja. Uzávierka súťaží je 15. septembra 2015.

Prešov 14. septembra 2015

Mgr. Barbora Čechová