Európsky deň rodičov 2015

Krst zbierky básní Anny Lažovej (SŠ Svidník)

Počas Európskeho dňa rodičov a škôl sa 16. 11. 2015 na Spojenej škole vo Svidníku uskutočnil krst knihy Mgr. Anny Lažovej Čriepky života.

Krstnou mamou knihy sa stala RNDr. Mária Makutová, riaditeľka SŠ, ktorá knihu pokrstila písmenkami. Krst sa uskutočnil za prítomností pozvaných hostí a rodičov žiakov SŠ.

Zbierka básní Čriepky života je predovšetkým pre dospelých čitateľov, ktorí majú radi poéziu. A prečo Čriepky života? To preto, lebo život sa podobá rozbitému sklu. Je poskladaný z drobných radostí, starostí, lásky, šťastia, sklamania, ale aj samoty, bolesti, spomienok či neopakovateľných chvíľ. Autorka knihy Anna Lažová vyštudovala Pedagogickú fakultu UPJŠ v Prešove. Pôsobí ako učiteľka Spojenej školy vo Svidníku. Autorsky sa venuje literatúre od roku 2001. Získala popredné umiestnenia v súťažiach, ako Cena Andreja Chudobu, Tak píšem ja, Literárna Senica Laca Novomeského, Literárny salón Trnava, Gerbócova Snina, BestFiction... Je dlhoročnou úspešnou účastníčkou Chalupkovho Brezna.
Po krste nasledovalo príjemné stretnutie s autorkou knihy a autogramiáda, z ktorej si každý odniesol aj osobné venovanie autorky.

Ukážka zo zbierky básní Čriepky života

Sme

Sme vtrhnutí
do špinavého života