Carpatia carving Cup 2015

Dňa  29.04.2015 sa na našej škole uskutočnil 4. ročník súťaže „Carpatia carving Cup 2015“ vo vyrezávaní do ovocia a zeleniny. Úlohou súťažiacich bolo v časovom limite 3 hodín zhotoviť kompozíciu na vlastnú tému s použitím melóna. Do súťaže sa  zapojili študenti z hotelových akadémií zo Svidníka, Kežmarku, Prešova,  Bardejova, Humenného a SOŠ Prešov, ktorí sa na plnenie súťažnej úlohy zodpovedne pripravili. Ich výtvory boli starostlivo vybraté, nezvyčajné, nápadité,  precízne, esteticky doladené. Hodnotila sa originalita, precíznosť, obtiažnosť, poriadok na pracovisku, umelecké spracovanie a vystihnutie témy. Súťaž sa koná v dvoch kategóriách:

• V kategórii A – vyrezávanie na živo free style súťažilo 11 žiakov,
  • V kategórii B – hotový výrobok bolo hodnotených 9 prác.

V kategórii A v Zlatom pásme sa umiestnili Katarína Štefaniová HA Prešov a Darina Vašičkaninová HA Bardejov. V striebornom pásme Jakub Obšajsník HA Svidník, Mária Vargová HA Prešov a Dominika Vrábelová HA Kežmarok Ivana Zajoncová.  Bronzové pásmo Katarína Ongradyová , Katarína Kuzmová HA Svidník, Damián Murín SOŠ Prešov, Adrián Boško HA Humenné, Zuzana Hermanovská HA Bardejov  a Ivana Zajoncová HA Kežmarok.

V kategórii B súťažili študenti so svojimi hotovými prácami na ľubovoľnú tému. V tejto kategórii v zlatom pásme skončili Darina Vašičkaninová HA Bardejov a Mária Vargová HA Prešov. Strieborné pásmo Damián Murín SOŠ Prešov a Katarína Štefaniová HA Prešov. Bronzové pásmo Mária Zavodová,  Katarína Ongradyová, Katarína Kuzmová a Michal Kuruc HA Svidník a Ivana Zajoncová HA Kežmarok.

Všetci súťažiaci ukázali svoju tvorivosť a fantáziu, zručnosť pri jemnej práci s nožíkmi Práce boli nápadité, precízne, preto bolo aj rozhodovanie poroty náročné. Za spoluprácu a pomoc pri organizovaní súťaže patrí poďakovanie aj združeniu rodičov pri SŠ vo Svidníku.

Svidník 29. apríla 2015

Mgr. Anna Štefaniová