Deň otvorených dverí na SOŠ vo Vranove nad Topľou

14.10.2014

Výnimočný deň na SOŠ vo Vranove nad Topľou

"Škola ti otvorí dvere do sveta vedomostí, no vstúpiť musíš sám!" Týmto citátom otvárala Stredná odborná škola, A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou svoje brány pri príležitosti 35. výročia svojho vzniku. Preto mal tohtoročný deň otvorených dverí 9. októbra punc výnimočnosti.Pestrosť školy spočíva v ponuke rôznych atraktívnych odborov, z ktorých každý vložil do svojej prezentácie um,šikovnosť, aj srdce.

Ukážky flambovania palaciniek, kulinárske a cukrárske kreácie odborov kuchár, hostinský a cukrár pošteklili všetky zmysly návštevníkov.Decentnou dokonalosťou ohúrilo slávnostné stolovanie čašníkov. V kozmetickom a kaderníckom salóne čarovali šikovné ruky kozmetičiek a kaderníčok. Umeniu predať sa venoval odbor obchodný pracovník v prezentáciách cvičných firiem a ukážkach zaujímavých darčekových balení. Priestory ateliérov odboru propagačná grafika ponúkli najrôznejšie výtvarné techniky, portrétne umenie a ukážky textilných výtvorov.

Sympatickou novinkou tohtoročného dňa otvorených dverí vo Vranove nad Topľou bolo spoločné fotografovanie so školským maskotom – Dubkáčikom.Táto milá aktivita mala pozornosť žiakov nasmerovať na nový študijný odbor – FOTOGRAFICKÝ DIZAJN, ktorý otvára škola od budúceho školského roka 2015/2016. Uvíta všetkých tvorivých žiakov so záľubou dívať sa na svet hľadáčikom fotoaparátu. Jeho absolvovanie umožní žiakom dosiahnuť vysnívané povolanie profesionálneho fotografa.

Deň otvorených dverí vygradoval výnimočným kultúrnym programom. Mažoretky, folklórne a spevácke vystúpenia spolu s rómskym tancom priniesli radosť z pohybu, dynamiku a spontánny potlesk návštevníkov. Neodmysliteľná módna prehliadka bola, ako vždy, vyvrcholením celého tohto podujatia.

Ak ste Deň otvorených dverí našej školy absolvovali, veríme, že ste si odniesli domov kus pozitívnej energie, množstvo nápadov a fantázie.

Vranov nad Topľou 10. októbra 2014

Mgr. Adela Sabovíková