VERNISÁŽ - FAREBNÉ PREMENY

20.05.2014

Siedmy ročník výstavy FAREBNÉ PREMENY

Žiaci odboru propagačná grafika Strednej odbornej školy na Ulici Alexandra Dubčeka vo Vranove nad Topľou prezentovali 6. mája to najlepšie zo svojej tvorby.

Najdôležitejšou časťou výstavy boli maturitné práce, ktoré sa niesli v duchu reklamy a propagácie. Žiaci využili všetky vedomosti a zručnosti, ktoré nadobudli za štyri roky štúdia. Vytvorili množstvo plagátov, reklám a reklamných predmetov k už existujúcim, ale aj novým, fiktívnym firmám pomocou počítačovej grafiky. Okrem dvojrozmerných plagátov a letákov boli zastúpené aj tradičné práce, napr. sochy či maľby na plátne. Naši maturanti sú už dospelí ľudia a onedlho sa začlenia do života spoločnosti, práve vďaka týmto finálnym prácam poukázali na svoje predstavy, názory a postoje, ktoré zúročili schopnosťami práce s grafickými programami či s fotoaparátom.

Nezaostávali ani práce žiakov nižších ročníkov, ktorí predstavili vo svojich prácach klasické výtvarné techniky od kresby, cez maľbu až po grafiku. Názov FAREBNÉ PREMENY naznačuje, že výstava je živá, dynamická a veselá. Každý si môže nájsť to, čo je preňho zaujímavé a inšpiratívne.

Veríme, že z tejto výstavy si každý návštevník odnesie príjemné dojmy a zážitky. Výstava potrvá do 19. mája.

Vranov nad Topľou 14. mája 2014

Mgr. Ivana Packová