Stretnutie štatutárnych zástupcov zariadení sociálnych služieb

10.06.2014

Pracovné stretnutie štatutárnych zástupcov zariadení sociálnych služieb

Odbor sociálny Úradu Prešovského samosprávneho kraja usporiadal v dňoch 28. a 29. 05. 2014 v kongresovej sále kúpeľov Červený Kláštor Smerdžonka pracovné stretnutie štatutárnych zástupcov zariadení sociálnych služieb poskytujúcich vybrané druhy sociálnych služieb na území Prešovského samosprávneho kraja. Stretnutia sa zúčastnili štatutárni zástupcovia 27 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja a 30 štatutárnych zástupcov neverejných poskytovateľov sociálnych služieb.

Cieľom stretnutia bolo v zmysle právnej normy zvyšovať kvalitu sociálnych služieb na území Prešovského samosprávneho kraja vytvorením priestoru na odbornú diskusiu a výmenu skúseností v práci s prijímateľmi sociálnych služieb.

Stretnutie otvorila vedúca Odboru sociálneho Úradu PSK PhDr. Margita Poptrajanovski. Pozvaní zástupcovia MPSVaR SR Mgr. Lýdia Brichtová PhD., Ing. Mgr. Viera Filipová, PhDr. Mária Košútová a zástupca Rady pre poradenstvo v sociálnej práci PhDr. Judita Varcholová prítomným prezentovali odborné skúsenosti a poznatky z praxe.

Súčasťou stretnutia bol náučný workshop skúseností dobrej praxe prezentovaný riaditeľom CSS Zátišie v Osadnom PaedDr. PhDr. Jánom Šrenkelom, týkajúci sa procesu transformácie a deinštitucionalizácie zariadenia z pohľadu riaditeľa.

Odbor sociálny Úradu PSK

Prešov 10. júna 2014