SPŠE v Prešove je opäť medzi najlepšími školami

04.09.2014

1. a 2. miesto v súťaži INEKO v rámci Prešovského kraja a v rámci Slovenska

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aj tento rok zverejnil rebríček základných, stredných odborných škôl a gymnázií. Hodnotenie je pre každý typ školy osobitné. Keďže spadáme do kategórie stredných odborných škôl, do úvahy sa berú výsledky externej časti písomných maturít, mimoriadne výsledky žiakov a uplatnenie absolventov v praxi. Hodnotenie teda nehovorí o kvalite školy, ale o výsledkoch žiakov.

Naša škola, Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove, oslávi v tomto školskom roku svoju 62-ročnú existenciu. Doposiaľ zaznamenala množstvo úspechov a ocenení. Svoje brány otvára mladým ľuďom so záujmom o elektrotechniku, sieťové technológie a technologicko-informačné služby. Poskytuje úplné odborné vzdelanie a umožňuje jeho prepojenie s praktickou rovinou. Spolupracuje s viacerými firmami, zapája sa do rôznych projektov a flexibilne reaguje na požiadavky trhu práce. Absolventi školy pokračujú ďalej v štúdiu na vysokej škole alebo nachádzajú uplatnenie v technickej oblasti.

Vďaka tejto skutočnosti, profesionalite a odbornosti sme sa medzi odbornými školami, a to v rámci Prešovského kraja, umiestnili na 1. mieste a v rámci celého Slovenska sme si obhájili krásne 2. miesto. Veľká vďaka patrí aj našim študentom a absolventom, ktorí našu školu robia tým, čím v skutočnosti je. Ich študijné výsledky, ich odhodlanie a ochota reprezentovať našu školu a ich uplatnenie na trhu práce nás posúva v rebríčku škôl na popredné miesta. Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove sa tak patrične pýši týmto vynikajúcim úspechom.

Prešov 4. septembra 2014

Mgr. Jana Pavlišaková