SPŠE, Prešov v novom šate

17.09.2014

Otvorenie nového školského roka na SPŠE v Prešove

V piatok, 27. júna, sa zatvorili na dva mesiace brány väčšiny základných a stredných škôl. Melódia zvončeka, hlas zo školského rozhlasu, ruch na chodbách školy a vravu žiakov nahradilo ticho.

V budove Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove práve v tomto čase prázdnin a oddychu bolo veľmi rušno. Z roka na rok prichádza do prešovskej SPŠE čoraz viac študentov a tým sa rozrastá aj kolektív pedagógov, ktorí sa snažia zabezpečiť ich výchovno-vzdelávací proces v čo najlepších podmienkach. A tak sa pred príchodom nového školského roka 2014/2015 škola obliekla do nového šatu. Počas týchto dvoch letných mesiacov sa v škole uskutočnila rekonštrukcia jednotlivých priestorov. Na chodbách prebehla výmena starej podlahy za novú keramickú dlažbu, vymaľovali sa steny chodieb, toalety a steny v jednotlivých triedach, prerábali sa niektoré odborné učebne, nábytkom a plávajúcou podlahou sa vynovili niektoré kabinety a staré stoly učiteľov v zborovni sa nahradili za nové.

V utorok, 2. septembra, sa slávnostným privítaním a prestrihnutím pásky opäť otvorili brány našej školy, ktorá sa odela do nového šatu a v svojich priestoroch privítala 672 študentov a 62 pedagogických zamestnancov. Veríme, že vynovené prostredie školy bude pozitívne vplývať na nás všetkých.

Mgr. Ivana Kurtyová

Fotogaléria: