Šikovní žiaci reprezentovali svoju školu

05.12.2014

Úspechy žiakov SOŠ na Košickej ulici v Prešove

V Žiline sa 1. decembra konalo slávnostné odovzdávanie cien celoslovenskej výtvarnej súťaže stredných škôl na tému Červená stužka v boji proti HIV/AIDS. Do súťaže sa zapojilo 97 škôl. Nechýbala medzi nimi ani Stredná odborná škola (SOŠ) na Košickej 20 v Prešove. Žiak odboru propagačná grafika Maroš Jamrich sa umiestnil na 1. mieste v kategórii stredné školy.

Na 17. medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem 25. a 26. novembra v Bratislave získala cvičná firma TOP - FOTO cenu Najlepší katalóg. Túto cenu vybojovala v konkurencii 69 cvičných firiem zo siedmich krajín. Cvičnú firmu reprezentovali na súťaži žiačky odboru podnikanie v remeslách a službách Simona Dvorščáková, Jana Kotlárová, Simona Semančíková, Ivana Štofanková, Júlia Piskurová.

Na 23. ročníku celoslovenskej prezentácie stredných škôl – JUVYR 2014 v Bratislave 26. novembra získala štvrtáčka kozmetička Veronika Bedečová 1. miesto v kategórii Nevesta jari s modelkou Gabrielou Bednárovou a žiačka odboru vlasová kozmetika Anna Knapíková a jej modelka Bibiana Chovanová obsadili 4. miesto.

Prešov 5. decembra 2014

Jana Dubovská