Prvenstvo obhájil výber okresu Stará Ľubovňa

20.10.2014

9. ročník volejbalového turnaja o pohár vedúceho odboru školstva PSK

Kežmarské telocvične patrili 17. októbra volejbalovým výberom okresov zamestnancov škôl v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja. Stredná odborná škola, Kušnierska brána v Kežmarku zorganizovala 9. ročník volejbalového turnaja o pohár vedúceho odboru školstva PSK.

Zúčastnilo sa ho 14 družstiev s podmienkou - jedna žena povinne na ihrisku. Výborné individuálne výkony, obdivuhodnú obetavosť a priateľskú atmosféru ocenili všetci účastníci. Vedúci odboru školstva PSK Ing. Karol Lacko, PhD. osobne odovzdal putovný pohár celkovému víťazovi turnaja výberu okresu Stará Ľubovňa (Hnátová, Lampartová, Hnát, Drobňák, Senko, Henel, Barlík, Britaňák).

Výborným kolektívnym výkonom a bojovnosťou sa prezentoval výber okresu Kežmarok, ktorý prekvapujúco, ale zaslúžene obsadil druhé miesto. Tretie miesto si vo vzájomnom zápase vybojoval výber okresu Snina pred Bardejovom. Vedúci odboru školstva ocenil aj jednotlivcov – Annu Miškovú zo Sniny ako najlepšiu nahrávačku, Jána Senka zo Starej Ľubovne ako najlepšieho smečiara a Vladislava Miku zo Sniny ako najvšestrannejšieho hráča turnaja. Víťaz bude svoje prvenstvo obhajovať na 10. ročníku v budúcom roku v Medzilaborciach.

Prešov 20. októbra 2014

František Marcinčin