Programovanie web aplikácií

23.10.2014

Úvodné stretnutie workshopu Programovanie web aplikácií na SPŠE v Prešove

Začiatkom októbra sa na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešove uskutočnilo úvodné stretnutie workshopu Programovanie web aplikácií.

Cieľom je účastníkov naučiť vytvoriť dizajn webstránky, samotnú webstránku a serverovú časť webstránky spoločnou prácou v tíme. Účastníci budú postupne vedení k písaniu kvalitného kódu, ktorý zodpovedá súčasným štandardom v tejto oblasti. Daný seminár poskytne možnosť naučiť sa vytvoriť vlastnú web stránku, ktorá sa bude dať spravovať pomocou redakčného systému. Vedomosti získané na tomto kurze môžu účastníci využiť pri ďalšom štúdiu na SPŠE alebo v budúcom kariérnom živote.

Seminár s názvom Programovanie web aplikácií sa realizuje z iniciatívy študentov SPŠE Prešov - Mareka Dlugoša, Mareka Galoviča a Jerguša Lejka, ktorí vo svojom voľnom čase chcú záujemcom o programovanie a vytváranie web aplikácií a web dizajnu poskytnúť svoje získané vedomosti a zručnosti a naučiť ich niečo nové, čo v budúcnosti môžu vo svojej pracovnej oblasti využiť.

Workshop bude prebiehať každý týždeň v troch skupinách. Marek Dlugoš zo IV.SA bude zdieľať svoje skúsenosti s webdizajnom a kódovaním v HTML a CSS. Marek Galovič spolu s Jergušom Lajkom z III.SB sa budú venovať problematike programovania v PHP a databázam v MySQL.

Prešov 23. októbra 2014

Mgr. Ivana Kurtyová a Marek Dlugoš