Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Mladá elita Prešova

11.09.2014

„Perokresba školy Michala Bosáka 2013/2014"

Príbeh Slováka, Michala Bosáka, ktorého podpis figuruje na amerických bankovkách, je možno známy, no málokto vie, že táto osobnosť amerického bankovníctva pochádza od Svidníka z obce Okrúhle a ako 17-ročný odišiel hľadať šťastie do Ameriky s jedným dolárom vo vrecku.Vďaka svojej pracovitosti, šikovnosti a vytrvalosti dokázal to, čomu sa hovorí americký sen. Nie je veľa Slovákov, ktorí sa môžu pochváliť tým, že hýbali americkou ekonomikou, no jemu sa to podarilo. V roku 1976 bol zaradený medzi štrnásť najvýznamnejších Slovákov v amerických dejinách. Jeho príbeh je veľkou motiváciou a inšpiráciou pre mnohých. Je príkladom toho, že sny sa stávajú skutočnosťou. Spoločnosť, ktorá nesie jeho meno, dáva šancu mladým ľuďom, pričom sa venuje organizovaniu programov pre študentov, medzi ktoré patrí aj program Mladá elita.

Dňa 4. septembra 2014 sa v priestoroch Bosákovho domu v Prešove konal pri príležitosti 145. výročia narodenia tohto významného filantropa a bankára, Michala Bosáka, záverečný ceremoniál vyhlásenia výsledkov medzinárodnej súťaže „Perokresba školy Michala Bosáka 2013/2014“, ktorý bol spojený s ocenením talentovaných žiakov a učiteľov základných a stredných škôl z Prešova.

Pri tejto príležitosti bolo udelené členstvo v klube Mladá elita aj žiakom našej školy, Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove.Ocenenie si odniesli žiaci druhých ročníkov, a to: Michaela Obročníková, Martin Sekera, Marek Gogoľ a jedno milé ocenenie pripadlo aj nášmu mladému kolegovi a perspektívnemu pedagógovi, Ing. Jozefovi Macejovi. O tom, že máme na škole naozaj šikovných žiakov svedčí aj to, že žiak Marek Gogoľ výrazne pomohol svojimi programátorskými schopnosťami pri propagácii projektu Mladá elita, a to tvorbou webstránky mladaelita.eu.

Veríme, že členstvo našich žiakov v klube Mladá elita Prešova pod záštitou Spoločnosti Michala Bosáka bude prínosom pre našu školu a že naši žiaci budú môcť priložiť ruku k dielu pri realizácii rôznych kreatívnych projektov.

***

Prešov 11. septembra 2014

Ing. Jozef Macej
Mgr. Jana Pavlišaková

Fotogaléria:

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Jeleňová Daša

hovorkyňa PSK

Tel.: 051 / 7081 135, GSM: 0904 832 004

dasa.jelenova@vucpo.sk  
Kancelária: 224, II. posch. 

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 10.09.2014 / Aktualizované: 11.09.2014 HoreTlačiť