Maratón aerobik 2014 – obvodné kolo

02.12.2014

Maratón aerobik 2014 na SOŠ elektrotechnickej v Prešove

Krajské športové centrum Prešov v spolupráci s Fakultou športu Prešovskej univerzity každoročne organizuje obvodné kolo súťaže s názvom Maratón aerobik, v ktorom si súťažiace správnym dýchaním v sprievode hudby testujú svoju kondíciu a vytrvalosť. Tento rok sa súťaž Maratón aerobik 2014 konala 28. novembra v školskej telocvični Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove. Tá tentoraz bola aj jedným z organizátorov tejto súťaže.

Na maratóne sa zúčastnilo 49 žiačok zo šiestich stredných škôl Prešovského samosprávneho kraja – Gymnázium, Konštantínova 2, Prešov, Gymnázium J. A. Raymana, Prešov, Obchodná akadémia, Prešov, Pedagogická a sociálna akadémia, Prešov, Gymnázium T. Vansovej, Stará Ľubovňa a SPŠ elektrotechnická, Prešov.

Štvorhodinový maratón prebiehal v príjemnej atmosfére nielen vďaka milým cvičiteľkám, ale aj vďaka vľúdnej porote a povzbudzovaniu divákov, ktorými boli mladí elektrotechnici.

Počas štyroch hodín maratónu sa vystriedali štyri cvičiteľky, ktoré v priebehu jednej hodiny precvičovali rôzne druhy dynamického cvičenia s prvkami gymnastiky a tanca. Nízkemu a vysokému aerobiku sa venovala Mgr. Ružbarská, kondičný aerobik patril Mgr. Segedyovej, pri zumbe sa dievčatá vyšantili s cvičiteľkou Bc. Jurčákovou a poslednú hodinu maratónu odcvičila taebo aerobik Bc. Tomková.

Dievčatá v súťaži bojovali do posledných síl. Najlepších päť súťažiacich postupuje na majstrovstvá Slovenska do Žiaru nad Hronom. Uznanie a obdiv však patrí všetkým dievčatám, ktoré sa rozhodli spríjemniť si piatkové dopoludnie aerobikom.

Prešov 2. decembra 2014

Mgr. Ivana Kurtyová