Kurz IT Essentials na SPŠE

27.10.2014

Azerbajdžanskí študenti na kurze IT Essentials na SPŠE v Prešove

Od 20.do 23. októbra prebiehal na pôde Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Prešove kurz IT Essentials, na ktorom sa v rámci programu Cisco Networking Academy pripravovalo šesť budúcich inštruktorov IT Essentials z Azerbajdžanu.

Kurz bol usporiadaný pod záštitou tréningového centra CEELABS Training Institute – ITC Košice. Viedli ho dvaja pedagógovia SPŠE Prešov – Mgr. Ján Vavrek a Ing. Martin Vujčík, ktorí zároveň pôsobia ako Trainer Instructor ITE pre Slovensko. Komunikačným jazykom medzi lektormi a účastníkmi kurzu bola angličtina a ruština. Vedúcim skupiny bol slovenský rodák Štefan Kormančík, ktorý zároveň pomáhal aj s komunikáciou.

Poctivá domáca príprava účastníkov kurzu viedla k ich úspešnému ukončeniu a získaniu inštruktorského oprávnenia. V nasledujúcich dňoch budú azerbajdžanskí študenti v Košiciach pokračovať v štúdiu a pokúsia sa získať inštruktorské oprávnenie pre CCNA kurzy.

Prešov 27. októbra 2014

Ing. Martin Vujčík a Mgr. Ján Vavrek