Krídla túžby 2014

13.05.2014

Vyhlásenie súťaže Krídla túžby 2014

Prešovský samosprávny kraj pod záštitou predsedu MUDr. Petra Chudíka vyhlásil 4. ročník regionálnej súťaže v sociálnych službách  KRÍDLA TÚŽBY.

logo ocenenia Krídla túžby

Návrh na ocenenie mohli predložiť poskytovateľ sociálnych služieb, zriaďovateľ alebo občan. Členovia predsedom PSK menovanej komisie vybrali v každej kategórii jeden z doručených návrhov.

Členovia Komisie sociálnej pri Zastupiteľstve PSK rozhodli o týchto ocenených za rok 2014:

• V kategórii poskytovateľ sociálnych služieb cenu získala Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Krajské stredisko v Prešove za zvyšovanie kvality života zrakovo postihnutých poskytovaním špecializovaného poradenstva, vykonávaním sociálnej rehabilitácie, obhajobou záujmov zrakovo postihnutých a preventívne aktivity. Únia pôsobí už 16 rokov na celom území PSK a vo svojom portfóliu má približne 1 620 klientov rôznych vekových kategórií. Návrh na ocenenie podala klientka ÚNSS Mária Maliňáková.
  • V kategórii zamestnanec zo zariadenia sociálnych služieb si Krídla túžby odniesla Nadežda Hinďošová z Centra sociálnych služieb Dúhový sen v Kalinove. "V zariadení pracuje už 30 rokov, od roku 1984, kedy nastúpila ako zdravotná sestra. Je nevyčerpateľným zdrojom nových inšpirácií a v kolektíve je známa zavádzaním nových nápadov. Vo veľkej miere prispieva k odbúravaniu stereotypov u prijímateľov sociálnych služieb a pôsobí na nich motivačne,“ zdôvodnil vo svojom návrhu riaditeľ centra Milan Burcin.
  • V kategórii prijímateľ v zariadení sociálnych služieb si cenu prevzal Dušan Demjan z Centra sociálnych služieb Clementia v Ličartovciach. Do zariadenia bol prijatý v roku 2007 a v priebehu adaptačného procesu veľmi ťažko prijímal nové prostredie. Dnes pomáha pri mnohých činnostiach v zariadení, či ide o kúpanie imobilných klientov, triedenie osobného šatstva, upratovanie alebo ergoterapeutické činnosti. Zároveň objavil veľkú záľubu vo fotografovaní a v práci s kamerou. Neexistuje žiadna aktivita klientov, pri ktorej by chýbal s kamerou v ruke. Návrh na jeho ocenenie zaslali zamestnanci CSS Clementia

Slávnostné udeľovanie ocenení sa uskutočnilo vo štvrtok 23. okóbra 2013 o 15.00 hod. v Divadle Jonáša Záborského v Prešove v rámci Koncertu bez bariér Krídla túžby.

Súvisiace odkazy:

Publikované: 13.05.2014 / Aktualizované: 13.05.2014 HoreTlačiť