Krajské kolo jazykovej olympiády 2014

20.02.2014

24. ročník Olympiády v anglickom a v nemeckom jazyku

Na pozadí Zimných olympijských hier v Soči, bez pozornosti médií, bez potlesku divákov, úplne potichu, prebieha aj iná olympiáda – olympiáda v cudzích jazykoch. Namiesto športovcov tu súťažia žiaci stredných škôl, namiesto rozhodcov výkony žiakov, v komunikačných zručnostiach hodnotí prísna trojčlenná komisia a namiesto trénerov sú tu učitelia, ktorí žiakov na súťaž pripravujú. V uplynulom týždni sa uskutočnili krajské kolá 24. ročníka Olympiády v anglickom jazyku (OAJ) a Olympiády v nemeckom jazyku(ONJ).

Krajské kolo OAJ stredných škôl sa konalo 10. februára v Prešove. Stredná odborná škola na Ulici A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou mala zastúpenie v dvoch kategóriách. Boris Drobný súťažil v kategórii 2C a Milan Kurovský v kategórii 2D. Obaja si počínali veľmi dobre a povedané športovou terminológiou, obsadili medailové miesta. Pomyselný bronz získal Boris Drobný a zlato si vo svojej kategórii odniesol Milan Kurovský.

Medailovú zbierku SOŠ na Ulici A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou doplnil striebrom Jozef Antol, ktorý obsadil druhé miesto v kategórii 2D v krajskom kole Olympiády v nemeckom jazyku. Krajské kolo ONJ sa uskutočnilo 13. februára Spojenej škole D. Tatarku v Poprade.

Milan Kurovský víťazstvom vo svojej kategórii získal možnosť reprezentovať svoju školu v celoštátnom kole OAJ, ktoré sa uskutoční koncom marca v Bratislave. Všetkým úspešným reprezentantom našej školy blahoželáme k úspechu a Milanovi Kurovskému držíme palce v celoslovenskom kole!

Vranov nad Topľou 20. februára 2014

Anna Žipajová