Koniec maturít na SPŠ v Snine

19.06.2014

O absolventov sninskej priemyslovky je na trhu práce dopyt

Ukončila sa posledná etapa maturitných skúšok v Strednej priemyselnej škole v Snine, jej ústna časť a nastalo už len zavŕšenie celkového štúdia. Ešte zopár nevyhnutných formalít a štvrtý ročník v takomto zložení ostane už len zapísaný v katalógu a v maturitných protokoloch. Na záverečnom zhromaždení sa odovzdali ocenenia, pamätné plakety pre najlepších študentov, ktorí boli v každom polroku počas štyroch rokov vyznamenaní, a maturitné vysvedčenia.

Pre všetkých maturantov sa odrazu otvoril celý svet, a preto je potrebné, aby každý využil to, čo v sebe má a aby si vybral tú svoju najlepšiu cestu, aj keď možno nie najpohodlnejšiu.

Slávnostná atmosféra odovzdávania maturitných vysvedčení absolventom Strednej priemyselnej školy v Snine bola v tomto školskom roku umocnená zatiaľ nepoznaným prvkom, a to priamo ponukou pracovných príležitostí. Medzi absolventov školy prišiel zástupca firmy ANDRITZ. Je to zúročenie dlhoročnej odbornej spolupráce školy a firmy. A hlavne pozitívne hodnotíme príležitosť dať šancu zamestnať sa mladým – prejsť konkrétne k činom a nielen slovne interpretovať, že niečo chceme robiť. Ďalší krok je už priamo na rozhodnutí týchto mladých ľudí, či šancu využijú alebo sa len budú vyhovárať na niečo.....

V závere prajeme všetkým 81 absolventom Strednej priemyselnej školy v Snine, aby sa realizovali v tej oblasti života, na ktorú majú najlepšie predpoklady, ktoré získali ukončením Strednej priemyselnej školy v Snine vo zvolených študijných odboroch – strojárstvo, technika a prevádzka dopravy, elektrotechnika, technické lýceum, technické a informatické služby. Veríme, že sa zďaleka vyhnú úradom práce a zamestnajú sa čím skôr v rezortoch, ktoré čakajú na vyštudovaných odborníkov alebo budú úspešne pokračovať v ďalšom štúdiu na vysokých školách.

PaedDr. Alena Romanová

Fotogaléria: