ITF SLOVAKIATOUR 2014

13.02.2014

Prezentácia na ITF SLOVAKIATOUR 2014

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska sa predstavila na jubilejnom 20. veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2014 v Bratislave. Prezentovala jedinečnosti regiónu, s dôrazom na cykloturistické možnosti na území severovýchodu Slovenska. Veľtrh bol pre verejnosť otvorený od 31. januára do 2. februára.

Expozíciu zabezpečovala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. Už tradične sa v nej predstavili oblastné organizácie cestovného ruchu Tatry-Spiš-Pieniny, Severný Spiš Pieniny, Šariš-Bardejov a Horný Zemplín Horný Šariš, partnerské regióny PSK z Českej republiky destinačná spoločnosť Východní Čechy a Liberecký kraj, mestá Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok a Levoča, spoločnosti Bardejovské kúpele, Kúpele Vyšné Ružbachy, Hrad Ľubovňa, lokálni producenti Nestville Distillery, Agrokarpaty Plavnica, mäsovýroba Knižka, EZO.sk Prešov a Karloff.

Riaditeľ KOCR Martin Janoško informoval, že expozícia bola v tomto roku zacielená na možnosti cykloturistiky: "Pre návštevníkov sme pripravili súťaž pod názvom Na bicykli po severovýchode Slovenska. V expozícii bol návštevníkom k dispozícii bicykel od firmy Kelly´s na cyklotrenažéri a záujemcovia sa mohli imaginárne previezť bicyklom po našom kraji. Pri bicykli bola aj mapa celého regiónu, kde bolo vyznačených 20 checkpointov. Trasa sa začínala na Podbanskom a viedla cez Tatry, Zamagurie, Šariš, Domašu až do Novej Sedlice. V rámci cyklosúťaže sme tak súčasne prezentovali zaujímavosti v kraji a návštevníci boli odmenení podľa prejazdených kilometrov."

Návštevníkom sa na ploche 36 000 m² predstavilo 756 vystavovateľov z 29 krajín. Veľtrhy tento rok zaznamenali mimoriadne pozitívny hlas. Za štyri dni prilákali rekordných 75 012 milovníkov dobrého jedla a cestovania.

Prešov 13. februára 2014

Publikované: 13.02.2014 / Aktualizované: 13.02.2014 HoreTlačiť