IKT - Spolupráca Afriky a Slovenska

24.04.2014

Keňania na SOŠ podnikania v Prešove

Strednú odbornú školu podnikania na Masarykovej 24 v Prešove navštívi 28. apríla päť učiteľov a riaditeľov z kenských stredných škôl v mestách Voi a Mwaghogho. Návšteva je výsledkom viac ako rok trvajúcej komunikácie medzi učiteľmi a žiakmi našich škôl prostredníctvom IKT. Kenské dievčatá v rámci programu cvičných firiem odoslali svoje výrobky do súťaže Módna línia mladých, ktorú organizuje prešovská škola. „Tešíme sa, že im odovzdáme cenu, ukážeme školu. Skúsime pani učiteľku naučiť pohybovať sa ako manekýnka na móle, porozprávame sa o školách a živote mladých ľudí,“ približuje plánovaný program Mária Vavreková.

Spoluprácu SOŠ podnikania s africkými školami zastrešujú aktivity Nadácie Pontis v rámci rozvojovej pomoci programu Slovak aid.

Prešov 23. apríla 2014

RNDr. Mária Vavreková