Four Fest 2014

07.10.2014

Prvé miesto v medzinárodnej súťaži v Rimavskej Sobote

siedmy ročník podujatia FOUR FEST – Dni porozumenia – Spoločne v EÚ usporiadala 2. a 3. októbra Stredná odborná škola obchodu a služieb v Rimavskej Sobote spolu s Banskobystrickým samosprávnym krajom.

Účastníkmi boli žiaci a pedagogickí pracovníci stredných odborných škôl, hotelových škôl a hotelových akadémií zo Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska a Poľska. Súťažilo sa v odboroch kuchár, čašník, cukrár, obchodný pracovník, kaderník, kozmetik, barman, barista a somelier.

FOUR FEST predstavuje jednu z divácky veľmi atraktívnych súťaží, na ktorej sa už po štvrtýkrát zúčastnili aj žiaci zo Strednej odbornej školy v Humennom. Ich kreatívne výtvory odborným okom posudzovala porota, ktorá mala právo udeliť ceny najlepším tvorcom. A práve našim žiakom sa na prestížnom podujatí zameranom na podporu učebných a študijných odborov mimoriadne darilo. V kvalitnej konkurencii 18 súťažiacich zažiarila naša modelka Nikoleta Tokárová, ktorá očarila porotu i publikum. V súťaži kaderníkov, v kategórii spoločenských účesov na tému Dámsky večerný účes - drdol “Kráľovná plesu", získala žiačka nadstavbového štúdia Katarína Repková obdivuhodné 1. miesto. Prezentácia skvelého výkonu bola podporená dôslednou prípravou, výberom vhodných spoločenských šiat i zladeným líčením. Poprední odborníci hodnotili prácu súťažiacich podľa kritérií, ktorými boli módnosť, vypracovanie účesu, celkový dojem a originalita. V súťaži kozmetičiek v kreatívnom líčení na tému "Naj retro nevesta“ súťažila aj žiačka tretieho ročníka Viktória Sklenčárová.

Festival v Rimavskej Sobote popri konfrontácii odborných zručností žiakov pomáhal nadväzovať neformálne vzťahy i priateľstvá medzi mladými ľuďmi. Zvýrazňoval partnerstvá škôl, cezhraničnú spoluprácu a tešil sa záujmu médií a verejnosti. Poďakovanie patrí všetkým súťažiacim i majsterkám odbornej výchovy Bc. Miriam Bujačkovej, Bc. Petronele Kakošovej, Mgr. Martine Vajdovej a Bc. Miroslave Kováčovej, ktoré žiakov na súťaže pripravili a zásluhou ktorých žiaci výborne reprezentovali nielen našu školu ale aj Prešovský samosprávny kraj.

Humenné 7. októbra 2014

RNDr. Oľga Skysľaková