FOTOINŠPIRÁCIE 2014

28.11.2014

Štvrtý ročník študentskej výstavy vo Vranove nad Topľou

V Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou budú do 5. decembra vystavené práce tvorivých mladých ľudí zo Strednej odbornej školy (SOŠ) na Ulici A. Dubčeka. Študenti odboru propagačná grafika vystavujú práce fotografického charakteru, teda autentické a pôvodné fotografie a tiež práce inšpirované fotografiou a upravené v grafických programoch, alebo odznova „prekreslené“ s pomocou grafického programu. Na výstave sú obrázky zachytávajúce poetické momenty zo života v rastlinnej či živočíšnej ríše, ale aj sociálne portréty ľudí z rozličných spoločenských vrstiev.

Univerzálnosť študentov odboru propagačná grafika sa preukázala aj na vernisáži, kde sa predviedli v programe ako moderátori a recitátori (Emília Bačíková a Lukáš Demčák zo 4. A), speváci a muzikanti (Zuzana Dobranská, 3. B a Jozef Jakubov, 3. A), či ako elegantné modelky (Mária Sopková a Tamara Lukačinová z 2. A, Petra Dubinová, Patrícia Bačenková, Viktória Kovaľová, Klaudia Tömöryová z 3. A, Katarína Marková z 3. B triedy).

Nový odbor FOTOGRAFICKÝ DIZAJN na SOŠ, Ul. A. Dubčeka, bude otvorený až v budúcom školskom roku, no súčasní študenti odboru propagačná grafika pozývajú verejnosť pozrieť si ich tvorbu na výstavu do priestorov Mestského domu kultúry, ktorá potrvá do 5. decembra.

Vranov nad Topľou 27. novembra 2014

Mgr. Peter Križovenský