Festival Zavodow v Krakowe

15.04.2014

SPŠE Prešov saprezentovala na výstave v Poľsku

V poľskom Krakowe sa každoročne koná výstava stredných odborných škôl, ktorej cieľom je prezentácia študijných odborov pre žiakov základných škôl. V rámci vzájomnej spolupráce Prešovského samosprávneho kraja s Poľskou republikou sme sa tohto roku tejto výstavy mohli zúčastniť aj my – Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Prešov.

Našu školu na tomto poľskom festivale 20. až 22. marca prezentovali študenti 2. a 3. ročníka – M. Olejár, D. Gula a A. Marcinek pod vedením svojich pedagógov – Ing. M. Ambrozyho a Ing. J. Maceja. Študenti predviedli svoje výrobky, medzi ktorými nechýbala výrobná linka, LED-kocka, roboty, či CNC – polohová vŕtačka ovládaná počítačom.

V Krakowe svoje výrobky z dreva prezentovali aj študenti drevárskej školy. Budúci kaderníci sa s fantáziou púšťali do módnych účesov a študenti z hotelovej školy mohli predviesť svoje kulinárske umenie. Okrem stredných odborných škôl z Poľska mali na tejto výstave zastúpenie aj stredné odborné školy z Francúzska, Nemecka, Chorvátska i Anglicka.

Návšteva Krakowa bola pre našich študentov veľkým prínosom. Svoje vlastné výrobky mohli v angličtine prezentovať pred množstvom cudzincov, spoznali mnoho zaujímavých ľudí, oboznámili sa s kultúrou poľského kraja a dozvedeli sa niečo aj o histórii mesta Krakow.

Veľkou výzvou pre Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú v Prešove bol záujem o vzájomnú spoluprácu zo strany niektorých poľských stredných odborných škôl. Veríme, že sa táto medzinárodná spolupráca úspešne rozvinie a všetkým zúčastneným stranám prinesie veľa dobrého.

Prešov 14. apríla 2014

Mgr. Ivana Kurtyová