Elektrotechnická súťaž v Košiciach

13.03.2014

Zlato i striebro pre SOŠ technickú v Humennom

Stredná odborná škola (SOŠ) technická na Družstevnej ulici v Humennom znovu potvrdila vysokú úroveň prípravy mladých elektrotechnikov pre život a pre prax v elektrotechnickej súťaži VSE Košice.

Študenti tretieho a štvrtého ročníka študijných odborov elektrotechnika a mechanik elektrotechnik zo Strednej odbornej školy technickej v Humennom na Družstevnej ulici sa 28. februára zúčastnili už na 7. ročníku tímovej súťaže v tvorbe, konštrukcii i prezentácii funkčných modelovelektrotechnických zariadení.

V tomto ročníku súťažné tímy mali navrhnúť, popísať a zostrojiť model inteligentného riadiaceho a meracieho systému v oblasti spotreby elektrickej energie v objekte (byt, dom, časť domu) s cieľom optimalizovať energetickú náročnosť objektu s využitím inteligentných meracích systémov. Porota, ktorú tvorili šiesti odborníci z VSE Košice a TU Košice, hodnotila náročnosť technického riešenia, funkčnosť modelu, jeho dizajn a úpravu, úroveň a obsah projektovej dokumentácie a aj tímovú prezentáciu modelu na súťaži.

V silnej konkurencii 12 tímov z piatich škôl z Prešovského a Košického samosprávneho kraja (SOŠ technická Humenné, SOŠ automobilová Košice, SOŠ technická Michalovce, SOŠ elektrotechnická Poprad – Matejovce a SPŠ elektrotechnická Prešov), SOŠ technickú Humenné reprezentovali dva tímy – a veľmi úspešne.

Naši elektrotechnici získali zlato i striebro.

• Na prvom mieste sa umiestnil SMARTTEAM v zložení Juraj Biľanský, IV.A, Adrián Puškár, IV.C, Patrícia Valichnáčová, III.A. Zvíťazili prácou „Inteligentný elektromer SMARTMETER.“ Konzultantom tímu bol Ing. Miloš Krupa.
  • Na druhom mieste sa umiestnil tím InvenSense v zložení Juraj Kocka, Martin Hasin, Radovan Rogala; všetci IV.A. Reprezentovali prácou: „Model inteligentného merača.“ Konzultantom strieborného tímu bol Ing. Jozef Krídla.

Okrem pocitu uznania ich odborných vedomostí a zručností víťazov určite potešili aj hodnotné vecné ceny. Členovia víťazného tímu dostali od organizátora súťaže okrem diplomov kvalitné tablety, strieborní zasa moderné iPody.

Humenné 13. marca 2014

Ján Matoš