Cenné medaily pre Prešovčanov

28.11.2014

SOŠ obchodu a služieb Prešov medzi slovenskou špičkou: dvakrát striebro a raz bronz.

Na VII. ročníku súťaže ZAV Zvolen 2014 v spracovaní textov na PC, ktorá sa konala 24. a 25. novembra, sa už ako tradične zišla absolútna špička v rýchlostnom písaní na počítači z celého Slovenska. Žiaci Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Prešove – Dávid Lech a Dorota Jusková opäť znamenitým spôsobom reprezentovali školu a Prešovský samosprávny kraj.

Súťaže sa zúčastnilo 41 žiakov z 20 stredných škôl (16 obchodných akadémií a 4 SOŠ). V prvý deň súťaže sa zrealizoval bodovaný tréning, na ktorom obaja dali jasný signál ostatným účastníkom, že patria medzi favoritov súťaže. V tréningu získal Dávid Lech (žiak 4. ročníka odboru informačné technológie a informačné služby v obchode) výborné 3. miesto a v tesnom závese za ním Dorotka Jusková (žiačka 3. ročníka odboru obchod a podnikanie) 4. miesto.

Dávid počas samotnej súťaže zabojoval ešte horlivejšie ako na tréningu a v odpise textu z obrazovky v programe ZAV porazil aj jedného z favorizovaných bratov Beňovičovcov z Hlohovca a s výkonom 408,7 čistých úderov za minútu si vydobyl fantastické 2. miesto!

V odpise textu z papierovej predlohy napriek kvalitnejšiemu výkonu – 423,6 čistých úderov za minútu sa posunul o jedno miestečko nižšie a striebro vymenil za nemenej cenný bronz.

Dorotka sa umiestnila v prvej a rovnako aj v druhej disciplíne na výbornom 5. mieste (381,6 ČÚ/min. a 412,0 ČÚ/min.).

V minulom roku sme v súťaži o najlepšiu školu získali 3. miesto, v tomto roku vďaka usilovnému tréningu a zlepšujúcim sa výkonom oboch žiakov sme sa posunuli ešte o stupienok vyššie a spomedzi 20 škôl z celého Slovenska sme si vybojovali hodnotný pohár za excelentné 2. miesto.

Prešov 26. novembra 2014

Ing. Ingrid Dzurjová, vyučujúca ADK