4. ročník Interligy 2012/2014

30.04.2014

Finále INTERLIGY v Kežmarku

V telocvični a autocvičisku Strednej odbornej školy, Kušnierska brána v Kežmarku sa 16. apríla uskutočnilo finálové kolo štvrtého ročníka Interligy 2012/2014 za účasti vyše 90 študentov.

V historickom podtatranskom meste Kežmarok sa zišli žiaci a pedagógovia štyroch škôl, ktoré pripravujú absolventov aj s poľnohospodárskym zameraním, na finálovom kole medzinárodnej súťaže INTERLIGA. Už osem rokov sa stretávajú družstvá dvoch českých - Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín, Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod Radhoštěm a dvoch slovenských škôl - Stredná odborná škola polytechnická Liptovský Mikuláš a Stredná odborná škola, Kušnierska brána, Kežmarok, aby si zmerali sily, porovnali zručnosti a vymenili skúsenosti.

Žiaci súperia v jazde zručnosti, volejbale, florbale a stolnom tenise, pričom jednotlivé kolá sa uskutočňujú počas dvoch školských rokov na pôde každej školy.

Na štart súťaže zručnosti sa postavilo celkom 12 študentov zúčastnených škôl, aby si zmerali sily v jazde traktorom s prívesom a osobným automobilom. Súťažilo sa v troch kategóriách – traktor s prívesom, osobný automobil a kombinácia traktora a osobného auta.

Najočakávanejšou a najatraktívnejšou býva súťaž v jazde zručnosti traktorom s prívesom. Priebeh súťaží potvrdil, že chlapci ovládajú volant skutočne veľmi dobre. Po vyrovnaných súbojoch si prvenstvá vo všetkých kategóriách odniesli študenti z Kežmarku (Murati, Monka, Slodičák), potvrdzujúc známe „môj dom – môj hrad“.

Volejbalový turnaj, hraný systémom každý s každým, potvrdil kvality moravských študentiek, ktoré predčili slovenské volejbalistky v každom kole.

Vyrovnané súboje zviedli aj florbalisti a stolní tenisti. Výbornou hrou sa predstavila pätica kežmarských chlapcov z Kušnierskej, ktorí víťazstvom v štvrtom kole potvrdili celkový primát v tejto súťaži. V stolnom tenise vo všetkých kolách bojovali o celkové prvenstvo tiež, no Liptákov sa im zdolať nepodarilo.

Celé podujatie, organizované SOŠ, Kušnierska brána v Kežmarku, malo výbornú atmosféru so zaujímavými súťažnými disciplínami a vytvorilo veľmi priaznivé podmienky pre priateľské stretnutia a výmenu skúseností žiakov aj ich pedagógov. Moravským účastníkom mesto učarovalo svojou polohou i historickým koloritom. Všetci sa veľmi tešia na piaty ročník Interligy 2014/2016.

Kežmarok 28. apríla 2014

Mgr. Ján Angelovič