Úspech Humenčanov na Mladom tvorcovi v Nitre

23.04.2013

Úspech Humenčanov na Mladom tvorcovi v Nitre

Stredná odborná škola Mierová v Humennom sa zúčastnila výstavy iba po druhýkrát, a aj napriek tomu sa jej podarilo zaujať návštevníkov a získať Cenu predsedu PSK. Toto ocenenie z rúk Ing. Karola Lacka, PhD., vedúceho Odboru školstva Úradu PSK prevzala RNDr. Oľga Skysľaková, riaditeľka SOŠ.

21. celoštátna prezentačná výstava výrobkov žiakov stredných odborných škôl – Mladý tvorca sa konala 18. - 20. apríla 2013 v Nitre v pavilónoch Agrokomplexu a bola súčasťou Veľtrhu práce – Job Expo 2013. Hlavným usporiadateľom tejto výstavy bolo Ministerstvo hospodárstva SR. Počas výstavy prebiehali rôzne sprievodné programy a súťaže, ako aj praktické ukážky žiakov, módne prehliadky a pracovné workshopy. SOŠ sa zapojila do súťaže Top výrobok, kde sa prezentovala skladacím nábytkom.

Riaditeľka SOŠ sa zúčastnila odbornej panelovej konferencie k problematike zamestnanosti a trhu práce - Prechod zo školy na trh práce, na ktorej vystúpili a diskutovali predseda vlády SR Robert Fico, komisár EK pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie Lászlo Andor, Ján Richter, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR a Dušan Čaplovič, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Výstava Mladý tvorca, na ktorej sa zúčastnilo 130 stredných škôl zo Slovenska, Maďarska a z Českej republiky sa niesla v živej a priateľskej atmosfére, ktorú ešte viac umocnili návštevy prezidenta SR a ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR. Žiaci i pedagógovia SOŠ z rôznych kútov Slovenska mali možnosť nadviazať nové kontakty, oboznámiť sa s prácou a úspechmi svojich rovesníkov, a tak získať motiváciu pre ďalšie štúdium, invenciu, kreativitu a odbornú tvorivosť.

Prešov 23. apríla 2013

RNDr. Oľga Skysľaková