SWEET CUP 2013

04.03.2013

Striebro na súťaži SWEET CUP 2013 v Prešove

Michal Karchňák zo Strednej odbornej školy, Mierová 1973/79 v Humennom sa 27. februára zúčastnil  11. ročníka súťaže zručnosti v odboroch kuchár, cukrár, predavač a aranžér Sweet Cup 2013 v Prešove.

Žiak druhého ročníka učebného odboru hostinský súťažil v príprave slávnostného dezertu na tému Pokušenie na tanieri. Dezert s kreatívnym názvom Zila Duo kocky sa pripravoval s povinnou surovinou – gaštanové pyré.

Súťaž pozostávala z dvoch častí:

1. Predpríprava jednotlivých komponentov podľa receptúry, na ktorú bol časový limit 25 minút.
    2. Príprava dezertu a servírovanie pred porotou s časovým limitom 20 minút.

Odborná porota hodnotila dodržanie receptúry, dodržiavanie hygieny pri príprave výrobku, komplexnosť súťažného zadania, celkový dojem, váhu a veľkosť výrobkov zodpovedajúcich súťažnému zadaniu, dodržanie časového limitu, využitie moderných trendov a spôsob a úroveň prezentácie výrobku.  V náročnej medzinárodnej konkurencii 15 škôl sa Michal Karchňák umiestnil v striebornom pásme. Na súťaž sa pripravoval pod odborným vedením majsterky odbornej výchovy  Anny Gabriovej.

RNDr. Oľga Skysľaková
riaditeľka SOŠ, Humenné