Projekt Leonardo da Vinci – Mobility

14.06.2013

SZŠ v Humennom úspešná v Projekte Leonardo da Vinci

Stredná zdravotnícka škola v Humennom v rámci Projektu Leonardo da Vinci – Mobility, cieľovej skupiny Mobilita žiakov v počiatočnej odbornej príprave (IVT) získala grant, vďaka ktorému organizuje pre svojich žiakov v 4-ročnom študijnom odbore zdravotnícky asistent v spolupráci s partnerskými zdravotníckymi školami v Třebíči a Kladne v Českej republike odborné stáže v zdravotníckych zariadeniach v sídlach hosťujúcich škôl. Projekt s názvom  Rozvoj profesijných zručností zdravotníckych asistentov v podmienkach praxe trvá 13 mesiacov a končí v júli 2013.

Prvý turnus odbornej stáže sa uskutočnil v mesiaci jún 2012 v termíne od 9. júna do 23. júna 2012. Prijímajúcou školou bola Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč.

Druhý turnus prebieha v termíne od 01. júna do 15. júna 2013, prijímajúcou školou je Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč. Žiaci počas stáže nadobúdajú nové vedomosti, upevňujú si zručnosti na oddeleniach Nemocnice Třebíč. Exkurzne navštevujú ďalšie špecializované pracoviská (napr. spánkové laboratórium, centrálne operačné sály, rehabilitačné oddelenie, pracovisko hemodialýzy, ARO+dospávaciu izbu, neurologicko-internú JIP, detské oddelenie). Veľmi zaujímavé bolo zoznámenie sa s priestormi, vybavením a organizáciou práce v Psychiatrickej liečebni a na Krajskom dispečingu záchrannej zdravotnej služby vrátane heliportu leteckej záchrannej služby v krajskom meste Jihlava.

Tretí turnus prebieha v termíne od 8. júna do 22. júna 2013. Prijímajúcou školou je Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kladno. Žiaci absolvujú odbornú prax na oddeleniach Oblastnej nemocnice Kladno. Zoznámia sa so špecifikami práce na urgentnom príjme, metabolickej a koronárnej JIS, novorodeneckom oddelení, v hyperbarickej komore, ale aj v zariadeniach sociálnej starostlivosti (Detský rehabilitačný stacionár Zvonek, Stredisko komplexnej sociálnej starostlivosti Fontána). V rámci jedného dňa stáže žiaci absolvujú v Prahe exkurziu v Ústrednej vojenskej nemocnici v Střešoviciach – psychiatrické oddelenie a v Nemocnici na Homolce - Gama nôž.

Odbornej stáže sa zúčastní v troch turnusoch celkom 15 žiakov školy. Všetci žiaci po skončení stáží získajú Osvedčenia o absolvovaní odbornej stáže a Europassy-Mobility.

Podrobné informácie o priebehu odbornej stáže sú zverejnené na webovom sídle našej školy pod odkazom „Leonardo“ a fotodokumentácia vo fotogalérii školy.

Mgr. Nataša Sivulková

Publikované: 14.06.2013 / Aktualizované: 17.06.2013 HoreTlačiť