SOPK udelila čestné uznanie SPŠE v Prešove

12.03.2013

Čestné uznanie pre SPŠE v Prešove

Logo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v PrešoveNa valnom zhromaždení Prešovskej regionálnej komory (PRK) Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) 6. marca odovzdal prezident svetovej komorovej federácie a predseda predstavenstva SOPK Peter Mihók čestné uznanie Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešove. Ocenenie prevzal riaditeľ školy Slavomír Kožár.

Stredná priemyselná škola (SPŠ) elektrotechnická v Prešove oslávila v roku 2012 významné jubileum, kedy od jej založenia uplynulo 60. rokov. Od svojho vzniku sa venuje výchove stredoškolskej mládeže v elektrotechnických odboroch a za dobu existencie školy prešlo jej bránami viac ako 6 400 absolventov, ktorí sa uplatnili v elektrotechnických povolaniach nielen na východe Slovenska. Riaditeľ školy Slavomír Kožár ako člen Predstavenstva PRK SOPK participuje na komorových aktivitách a prispieva ku šíreniu jej dobrého mena.

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove systematicky hľadá a nachádza riešenia pre sústavné zvyšovanie svojej prestíže. Dobré meno SPŠ elektrotechnickej v Prešove je odvodené od kvality učiteľov, metód vyučovania, moderného vybavenia a úrovne absolventov. Okrem odborného vzdelávania ponúka škola v rámci vyučovacích, ale aj mimovyučovacích možností získanie osvedčenia o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike, získanie medzinárodne uznávaných certifikátov ECDL – European Computer Driving Licence, v rámci CISCO Networking Academy Program – certifikáty sieťových technológií.

Študenti školy sa zapájajú do súťaží a riešení problémov z praxe:

• SOČ - stredoškolská odborná činnosť,
  • súťaž Technická myšlienka roka vyhlasovaná Žilinskou univerzitou,
  • súťaž SYGA vyhlasovaná firmou SIEMENS,
  • každoročná súťaž vyhlasovaná VSE,
  • prestížnej študentskej súťaže NAG - Networking Academy Games a súťaže ZENIT v elektonike a programovaní.

Istanbulský 15. ročník najväčšej a najvýznamnejšej celosvetovej robotickej súťaže RoboCup priniesol pre školu v roku 2011 v dvoch disciplínach dva tituly majstrov sveta v dvoch hlavných kategóriách. Aj tento úspech svedčí o dobrej úrovni a kvalite vzdelávania v Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešove.

Prešov 12. marca 2013

Slavomír Kožár