Slávnostná akadémia SOŠ v Humennom

13.02.2013

135 rokov SOŠ v Humennom

Stredná odborná škola na Mierovej ulici v Humennom od svojho vzniku prešla mnohými zmenami a fungovala pod rôznymi názvami. Je to samozrejmé, pretože v tomto roku oslávila už 135 rokov svojej existencie.

Pri tejto príležitosti žiaci v spolupráci s pedagógmi školy zorganizovali slávnostnú akadémiu, ktorá sa konala 8. februára v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Humennom.

Okrem súčasných i bývalých zamestnancov a žiakov školy sa akadémie zúčastnili aj predstavitelia Prešovského samosprávneho kraja, mesta Humenné a riaditelia stredných škôl. Predseda PSK MUDr. Peter Chudík poslal pozdravný list k výročiu školy. Pri tejto príležitosti si riaditeľka školy RNDr. Oľga Skysľaková a niektorí zamestnanci školy si prevzali ocenenia za prácu s mládežou. Bývalí vedúci pedagogickí zamestnanci si prevzali z rúk riaditeľky SOŠ ďakovné listy ako úprimné poďakovanie za obetavú pedagogickú prácu pri formovaní mladej generácie.

V kultúrnom programe vystúpili žiaci so svojimi tanečnými choreografiami, predviedli sa svojím spevom a hraním na gitarách a recitačným pásmom Milióny hláv. Účastníkov rovnako potešil aj spev bývalej absolventky Zuzany Sedláčkovej, tanečné choreografie ľudového súboru Chemlon, SZUŠ Via Arto pri ZŠ Laboreckej v Humennom, žiakov ZŠ Švermova a mažoretky Amazonky z CVČ Dúha v Humennom, ktoré svojím vystúpením ešte viac umocnili slávnostnú atmosféru celej akadémie.

Stredná odborná škola v Humennom je moderná vzdelávacia inštitúcia, kde žiaci nadobúdajú najnovšie poznatky, využívajú nástroje IKT, zapájajú sa do rôznych projektov, učia sa na kvalitných zariadeniach v odborných učebniach a dielňach a získavajú zručnosti, ktoré sú nevyhnutné pre ich uplatnenie na trhu práce. Veríme, že aj táto nevšedná oslava prispeje k zvýšenému záujmu žiakov základných škôl o naše študijné a učebné odbory. Roky usilovnej práce všetkých zamestnancov školy, úspechy žiakov i absolventov, vytvárajú dobré meno školy v tomto regióne.

Humenné 12. februára 2013

RNDr. Oľga Skysľaková