Rekonštrukcia Kuzmányho ulice v Prešove

09.10.2013

Na Kuzmányho ulici už začali s búracími prácami, stavať sa začne v marci

Na Kuzmányho ulici v Prešove už zbúrali jeden rodinný dom a niektoré z objektov, ktoré patrili neďalekej nemocnici. Stavba Kuzmányho ulice, ktorá by mala prepojiť Čierny most s Rusínskou ulicou by sa mala začať na jar budúceho roka.

Ako dnes informoval primátor mesta Prešov Pavel Hagyari, už aj vysporiadanie posledného pozemku, ktorý bránil výstavbe, je na dobrej ceste. Ostatné pozemky už boli vysporiadané skôr.

Predseda PSK Peter Chudík informoval, že samospráva už má pripravené podklady pre verejné obstarávanie a to by mohlo začať do dvoch týždňov. Ak všetko pôjde podľa plánu, najneskôr v marci alebo v apríli sa podľa Chudíka začne stavať.

„Bude to cesta III. triedy, necelých 300 metrov, ktorá bude nadväzovať na jej vybudovanú časť smerom na ulicu Rusínsku s úpravou križovatiek Čierny most až po sídlisko Sekčov. Celkové rozpočtové náklady predpokladáme okolo 1,8 milióna eur, ale to bude jasné až po verejnom obstarávaní. Lehota výstavby je približne rok a pol, bude to závisieť aj od priebehu verejného obstarávania. Predpoklad je, že v roku 2015 by to mohlo byť prejazdné, v ideálnom prípade už aj v roku 2014,“ uviedol riaditeľ Správy a údržby ciest PSK Vladimír Kozák.

Prešov 9. októbra 2013
(TASR)