Poklady Slanských vrchov

Poklady Slanských vrchov je názov novej internetovej kampane, ktorá má upriamiť pozornosť verejnosti na unikátne prírodné, ale aj historické či kultúrne dedičstvo spomínaného regiónu na východe Slovenska.

Kampaň pripravilo a realizuje Združenie Slanské vrchy – východ, ktoré združuje obce, podnikateľské subjekty a mimovládne organizácie časti regiónu Slanské vrchy patriacej do okresu Vranov nad Topľou.

Prezentácia regiónu Slanské vrchy na internetovej stránke www.slanskevrchy-vychod.sk je od 21. júla tohto roka spojená s možnosťou verejného hlasovania za najatraktívnejšie turistické ciele vranovskej časti pohoria. Na výber je 15 „štartovacích“ lokalít, no tento zoznam sa môže na základe podnetov verejnosti rozšíriť o ďalšie turistické atrakcie. Pokladmi regiónu tak môžu byť aj významné osobnosti, tradičné jedlá, miestny folklór či historické udalosti.

Podľa manažéra združenia a autora projektu Pavla Kaňucha cieľom internetovej kampane je predovšetkým zvýšiť úroveň poznania verejnosti o historických, prírodných a kultúrnych hodnotách regiónu Slanské vrchy. Jej výsledky by mali byť v budúcnosti smerodajné aj pre tvorbu projektov a realizáciu ďalších aktivít zameraných na podporu cestovného ruchu v regióne (propagačné materiály, informačné tabule, fotografická výstava, reklamný film).

V priebehu prvých 10 dní zaznamenala kampaň takmer 900 hlasovaní a získala viac ako 120 priaznivcov na Facebooku. Hlasovanie o pokladoch Slanských vrchov bude ukončené 31. októbra tohto roka. Výsledky sa verejnosť dozvie na webovej stránke Združenia Slanské vrchy – východ a z médií.

Vranov nad Topľou 1. augusta 2013

Pavol Kaňuch