Dovolenka v Prešovskom kraji

15.07.2013

Fotografická súťaž "Dovolenka v Prešovskom kraji"

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska a Prešovský samosprávny kraj vyhlasuje fotografickú súťaž pod názvom Dovolenka v Prešovskom kraji.

Cieľom súťaže je podpora cestovného ruchu, prezentácia krás Prešovského kraja, zvyšovanie návštevnosti atraktivít v našom kraji a v neposlednom rade podpora domáceho cestovného ruchu. Chceme „vyprovokovať“ obyvateľov nášho krásneho kraja, ale aj návštevníkov z celého Slovenska navštíviť náš kraj a objavovať jeho krásy.

Fotografie krás prírody, histórie a kultúry poznáme všetci. Chceme aby sa formou dokumentárnej fotografie prezentovali aktivity, netradičné miesta a zážitky pri trávení voľného času v Prešovskom kraji. Toto sú témy, v rámci ktorých môžete zasielať fotky:

1. Voda nás láka
    2. Za zeleňou a čerstvým vzduchom
    3. Adrenalín či iné „kafe“
    4. Objavujeme históriu a kultúru
    5. Niečo špeciálne

Trvanie súťaže:

• Konečný termín zasielania fotografií je 15. september 2013.

Podmienky súťaže:

• Do súťaže sa môžu zapojiť amatérski aj profesionálni fotografi.
  • Fotografia zaslaná do súťaže musí byť dielom autora, ktorý ju do súťaže prihlásil.
  • Zaslaním fotografie autor automaticky súhlasí s podmienkami a pravidlami súťaže.
  • Fotografia musí súvisieť s témou súťaže.
  • Do súťaže je možné prihlásiť autorské digitálne a klasické fotografie (v elektronickej forme - oskenované).
  • Fotografie musia byť vo vysokokvalitnom rozlíšení tak, aby bolo možné fotografiu zväčšovať na formát A3 – s minimálnym rozlíšením 1600 bodov (pixelov) na dlhšej strane na 300 dpi.
  • Do súťaže môže jeden autor poslať maximálne tri fotografie.
  • Fotografie musia byť vo formáte JPG (JPEG).
  • Fotografie je potrebné zaslať elektronicky e-mailom alebo doručiť na digitálnych nosičoch CD alebo DVD.

Súťažné fotografie môžu záujemcovia poslať elektronicky na e-mail: marketing@severovychod.sk alebo doručiť (poštou, osobne) na adresu:

Krajská organizácia cestovného ruchu
Severovýchod Slovenska
080 01 Prešov

Obálku označte heslom „FOTOSÚŤAŽ“.

Do súťaže bude zapojený každý, kto splní vyššie uvedené podmienky a uvedie nasledovné údaje:

• meno a priezvisko autora
  • adresa autora
  • vek autora
  • názov fotografie
  • popis k fotografii – miesto a dátum vzniku

Všetky fotografie budú priebežne uverejňované na webovej stránke KOCR Severovýchod Slovenska a Prešovského samosprávneho kraja. Súťaž bude vyhodnotená pri príležitosti osláv Svetového dňa cestovného ruchu koncom septembra 2013. Z vybraných fotografií bude zostavená výstava, ktorá bude sprístupnená verejnosti na Úrade Prešovského samosprávneho kraja.

Najlepšie fotografie za každú tému budú ocenené vecnými cenami, ktoré do súťaže poskytol Prešovský samosprávny kraj, KOCR Severovýchod Slovenska a ďalší partneri.

Upozornenie:

1. Zaslaním fotografií dáva súťažiaci súhlas k zverejneniu svojich prác.
    2. Organizátor si vyhradzuje právo na archiváciu fotografií a právo reprodukovať a publikovať fotografie s uvedením autora fotografie, bez nároku autora na honorár.

Ako máte možnosť vidieť témy nie sú striktne zadefinované. Už teraz sa tešíme na vaše nápady a kreativitu!!!

V Prešove 15. júla 2013

Mgr. Martin Janoško