DOD v SUŠ v Kežmarku

25.11.2013

Deň otvorených dverí v SUŠ v Kežmarku

Už 16-ty krát sa na pôde Strednej umeleckej školy, Slavkovská 19 v Kežmarku uskutoční dňa 10.12.2013 Deň otvorených dverí. Od skorých ranných hodín (8.00 hod.) sa návštevníci môžu prejsť interiérmi školy, nakuknúť do inak zatvorených dverí. Žiaci školy budú na praktických hodinách realizovať mnohé zaujímavé techniky - ručný papier, štukolustro, vianočné pozdravy a ozdoby a mnohé ďalšie malé umelecké diela. Vo fotoateliéri sa budete môcť nechať „zvečniť“ prostredníctvom modernej fototechniky a ostane Vám tak aj rukolapný dôkaz o návšteve. V interiéroch školy bude inštalovaná výstava žiackych prác, ktoré reprezentujú to najlepšie z ich tvorby.

Súčasťou Dňa otvorených dverí bude aj metodický deň učiteľov zo Spišskej Novej Vsi a aj pre nich sa na praktickom vyučovaní bude realizovať technika copy art. Ak Vás unaví obhliadka školy, v spoločenskom priestore si môžete v tomto adventnom čase oddýchnuť pri Modernej vianočnej rozprávke, ktorá v sebe ukrýva starobylý príbeh z Betlehema v konfrontácii so súčasnými problémami moderných ľudí. Rozprávky spravidla končia šťastne, len musíme dúfať, že aj tie moderné... Ako to dopadne, predvedú žiaci III.A. Druhé predstavenie bude z trochu iného súdka, pretože ide o krátku situačnú komédiu, ktorá je hrou pre predstavy a zároveň vyžaduje schopnosť humorne vnímať danú scénku. Milan Lasica a Július Satinský, naši komici, intelektuáli sú autormi scénky „VLAK“, ktorá dostala nový šat v podaní žiakov II. A triedy.

Zastavte sa v predvianočnom čase na Slavkovskej 19, v Strednej umeleckej škole na Dni otvorených dverí a spomaľte, pretože umenie nás povznáša a harmonizuje.

Kežmarok 25. novembra 2013

Mgr. Miroslava Kovalčíková