CSS Ametyst začína realizovať projekt na podporu znevýhodnených skupín

04.04.2013

CSS Ametyst prichádza s projektom na podporu znevýhodnených skupín

Úspešný žiadateľ CSS Ametyst v Tovarnom začína od apríla 2013 po dobu 6 mesiacov realizovať projekt s názvom: „Cezhraničná spolupráca za účelom zlepšenia postavenia znevýhodnených skupín v CSS AMETYST“ s celkovým rozpočtom 12.619,40 €.

Partnerom CSS AMETYST je Caritas Diecezji Rzeszowskiej – Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny w Myczkowcach.

Hlavný cieľ projektu:

• Podpora miestnych iniciatív a posilňovanie nadviazaných kontaktov s partnerskou organizáciou za účelom vytvorenia siete spolupráce v prospech zlepšenia postavenia znevýhodnených skupín obyvateľstva.

Čiastkové ciele projektu:

1. realizácia spoločných aktivít a tým posilňovanie priamych kontaktov medzi znevýhodnenými skupinami obyvateľstva,
    2. výmena skúseností a rozvoj ľudských zdrojov prihraničného regiónu v oblasti starostlivosti o znevýhodnené skupiny,
    3. prezentácia kultúrno-historického dedičstva prihraničných regiónov pre znevýhodnené skupiny partnerov prostredníctvom Spoločného kultúrno-spoločenského podujatia znevýhodnených skupín partnerov,
    4. podpora trvalo udržateľného rozvoja prihraničných regiónov prostredníctvom jeho propagácie prostredníctvom účastníkov projektu z Poľska, zvýšením jeho návštevnosti a vytvorením ďalšej spolupráca a spoločných projektov do budúcnosti.

Aktivity:

Prvou z hlavných spoločných aktivít je tematický workshop na tému: „Zlepšenie postavenia sociálne znevýhodnených skupín prostredníctvom kultúrnych podujatí“.

Jednodňový workshop naplánovaný na 14. 05. 2013 na tému „Zlepšenie postavenia sociálne znevýhodnených skupín prostredníctvom kultúrnych podujatí“ bude prebiehať za účastí slovenských poskytovateľov sociálnych služieb a hlavne poľských predstaviteľov partnerskej organizácie, sociálnych organizácií a osôb zainteresovaných do uvedenej problematiky.

Na workshop budú pozvaní okrem predstaviteľov žiadateľa a osôb zainteresovaných do problematiky a projektu aj zástupcovia samospráv, sociálnych a kultúrnych inštitúcií pôsobiacich v regióne, aby bola zabezpečená odbornosť a kvalita výstupov workshopu, ktorými by mali byť príklady dobrej praxe a odporúčania do ďalších aktivít sociálnych organizácií, ako aj ich zameranie sa na voľnočasové aktivity, spoločenské podujatia a spoluprácu s kultúrnymi inštitúciami v regióne a u partnera.

Predpokladá sa účasť 8 osôb z Poľska a 16 osôb zo strany žiadateľa. Dôjde k nadviazaniu užšej spolupráce, k výmene skúseností a poznatkov v rámci témy sociálne služby a kultúra a vytvoria sa pevné väzby, kontakty a tým základy pre budúce projekty väčšieho rozsahu v rámci prihraničných aktivít a programov.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013.

logá projektu - PL- SK 2007-2013, PSK, CSS Ametyst, EÚ Európsky fond regionálneho rozvoja

Publikované: 04.04.2013 / Aktualizované: 05.04.2013 HoreTlačiť