Cassovia Cup 2013

22.03.2013

Úspech Vranovčaniek na Cassovia Cup 2013

Hotelová akadémia v Košiciach bola hostiteľkou 23 dvojčlenných družstiev barmanov z celého Slovenska a jedného z Maďarska, ktorí prišli, aby zabojovali o čo najlepšie umiestnenie v súťaži mladých barmanov. V dňoch 18. a 19. marca sa tu konal už 7. ročník súťaže v príprave miešaných nápojov Cassovia Cup 2013. Spoluorganizátorom bola Slovenská barmanská asociácia.

Spolu 48 súťažiacich barmanov juniorov prišlo z 24 stredných škôl od Bratislavy až po Sninu, aby preukázali svoje zručnosti a fantáziu a predviedli, čo dokážu vyčariť za pár minút z pripravených ingrediencií.

Strednú odbornú školu (SOŠ) A. Dubčeka 963/2 vo Vranove nad Topľou reprezentovala osvedčená dvojica úspešných študentiek 4. ročníka odboru čašník Radka JakubčinováTáňa Maximovičová, ktoré sa pripravujú pod odborným vedením majsterky odborného výcviku Mgr. Anety Leškovej.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách podľa kritérií Slovenskej barmanskej asociácie (SkBA):

• Soft drink (nealkoholický nápoj)
  • Long drink (dlhý alkoholický nápoj)

Osobná účasť prezidenta SkBA Ing. Rotha, predsedov sekcií SkBA a komisárov z celého Slovenska napovedá, že sa súťažilo na najvyššej úrovni. Súťažiaci skutočne preukázali svoje zručnosti a šikovnosť späté s precíznosťou a citom pre estetiku a vycibrenú chuť. Nápoje hýrili rôznymi farbami, zaujímavými dekoráciami a často aj netradičnými chuťami.

Táňa Maximovičová a Radka Jakubčinová sa pripravovali zodpovedne a opäť, tak ako sa od nich očakávalo, priniesli aj ocenenie. Tentokrát najvýraznejšie... Táňa získala tretí najvyšší počet bodov spomedzi všetkých súťažiacich a získala ocenenie Absolútny víťaz – 3. miesto. Tento úspech, doteraz pre našu školu vôbec najvýraznejší, jej priniesli nápoje v kategórii Soft drink - Nebeský sen a Long drink – Secret.

Obom študentkám ďakujeme za reprezentáciu školy, mesta aj regiónu, ocenenej srdečne blahoželáme a obom držíme palce na „skúške dospelosti“.

Vranov nad Topľou 22. marec 2013

Ing. Ľudmila Vagaská
zástupkyňa riaditeľ SOŠ pre praktické vyučovanie

Fotogaléria:

Publikované: 22.03.2013 / Aktualizované: 25.03.2013 HoreTlačiť