Bronzová Zlatá rybka 2013 pre klientov zo Slnečného domu

08.07.2013

9. ročník Medzinárodných rybárskych pretekoch pre prijímateľov sociálnych služieb

Štvorčlenné družstvo prijímateľov sociálnych služieb Centra sociálnych služieb Slnečný dom reprezentovalo v júni Prešovský samosprávny kraj na 9. ročníku Medzinárodných rybárskych pretekoch pre prijímateľov sociálnych služieb s mentálnym postihnutím pod názvom ZLATÁ RYBKA. Organizačne ich zabezpečoval Domov sociálnych služieb (DSS) pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec. Organizačný tím pod vedením riaditeľky Márie Tóthovej pôsobil profesionálne, priateľsky a maximálne ústretovo.

Tradične bol miestom konania podujatia rybník pri starej pálenici, v areáli na Štrkovci. Preteky boli určené pre mužov a ženy s mentálnym postihnutím zo zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja a v rámci Slovenskej republiky pre družstvá zastupujúce jednotlivé samosprávne kraje. Okrem účastníkov zo Slovenska boli pozvaní priatelia z Čiech, Rakúska a Maďarska. Organizátor pretekov účastníkom zabezpečil ubytovanie v štvormiestnych stanoch v areáli zariadenia DSS Šoporňa – Štrkovec. Zároveň zabezpečil aj ďalšie vybavenie ako stany, karimatky, deky, spacáky a kompletnú rybársku výstroj. Dohľad nad regulárnosťou pretekov mala odborná porota.

„Náš tím rešpektoval pokyny organizátorov a poroty, dodržal časový rozpis a normy spoločenského správania v prírode. O úsmevy, radostné výkriky a pocity šťastia počas pretekov nebola núdza,“ konštatovala vedúca nášho prešovského tímu Soňa Floreková a dodala: „Naše družstvo sa s počtom 52 ulovených rýb a s najväčším úlovkom - kapor 54 cm a 2,5 kg umiestnilo na peknom 3. mieste celkového poradia. Organizátorom podujatia patrí uznanie, úcta a úprimné poďakovanie za po všetkých stránkach vydarené podujatie. Ďakujeme za pozvanie, milé prijatie a starostlivosť, ktorú nám venovali.“

Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie a spoluprácu.

Prešov 8. júla 2013

MVDr. Anna Suchá