50. výročie prešovskej „Jazykovky“

12.06.2013

Prešovská „Jazykovka“ čoskoro oslávi svoje 50. výročie

Jazyková škola, Plzenská 10, Prešov – už jedenásty rok v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja, začiatkom nasledujúceho školského roka oslávi svoje 50-tiny. Škola, ktorá ponúka cenovo dostupné jazykové vzdelávanie širokej verejnosti od žiakov, cez študentov až po dospelých, jazykovo podkúva už 3. generáciu Prešovčanov a ľudí z blízkeho okolia, ktorí navštevujú ponúkané kurzy. Ročne sa ich počet pohybuje od 1800 do 2000. Tí zdatnejší absolvujú štátne jazykové skúšky, alebo využijú možnosť získať medzinárodné certifikáty v anglickom či nemeckom jazyku priamo vo svojom meste. „Jazykovka“ je totiž od roku 2003 taktiež skúšobným centrom uznávaných medzinárodných inštitúcií (City&Guilds a Goethe-Institut). Takto si obyvatelia Prešova a blízkeho okolia môžu rozšíriť svoju kvalifikáciu o cudzie jazyky, ovládanie ktorých im zabezpečí ľahšie umiestnenie sa na pracovnom trhu - v rámci Slovenska alebo Európskej únie.

Tradične na konci mesiaca jún sa uskutoční zápis do kurzov Jazykovej školy na školský rok 2013/2014, v ktorom si jej poslucháči budú môcť navyše vychutnať viaceré sprievodné „narodeninové“ akcie. Ponuka jazykov a kurzov je pestrá, stačí si už len vybrať.

Termíny zápisu:

• 24. 6. – do kurzov anglického jazyka
  • 25. - 26. 6. – do kurzov francúzskeho, nemeckého, ruského a španielskeho jazyka.

Viac informácií na: www.jspresov.sk

plagat - zapis do presovskej jazykovky 2013