Tretiačka z SOŠ sa blysla nápojmi OXIMORON a COTO DOŇANA

23.03.2012

Striebro z Cassovia Cup pre vranovskú študentku

Na pôde Hotelovej akadémie v Košiciach sa konal už 6. ročník súťaže v príprave miešaných nápojov Cassovia Cup 2012.

Spoluorganizátorom podujatia bola Slovenská barmanská asociácia (SkBA). Hotelová akadémia 20. a 21. marca prichýlila 43 študentov z celého Slovenska pripravených zabojovať o čo najlepšie umiestnenie v súťaži mladých barmanov.

Spolu 43 súťažiacich barmanov juniorov prišlo z 20 stredných škôl od Bratislavy až po Humenné, aby ukázali, čo dokážu vyčariť za pár minút z pripravených ingrediencií.
Strednú odbornú školu (SOŠ), A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou reprezentovali študentka 3. ročníka odboru čašník Radka Jakubčinová a študent 4. ročníka odboru čašník Michal Vojtek, ktorí sa pripravujú pod odborným vedením majsterky odborného výcviku Mgr. Anety Leškovej.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách: soft drink (nealkoholický nápoj) a long drink (dlhý alkoholický nápoj) podľa kritérií Slovenskej barmanskej asociácie. Osobná účasť prezidenta SkBA Ing. Rotha, predsedov sekcií SkBA a komisárov z celého Slovenska napovedá, že sa súťažilo na najvyššej úrovni. Súťažiaci sa nedali zahanbiť, ich nápoje
hýrili rôznymi farbami, zaujímavými dekoráciami a často aj netradičnými chuťami.

Michal Vojtek a Radka Jakubčinová sa pripravovali zodpovedne a oplatilo sa, neodišli naprázdno. Radka získala strieborné ocenenie za nápoje OXIMORON v kategórii Soft drink a COTO DOŇANA - Long drink. Úspešne prevzala štafetu od Michala Vojteka, ktorý o pár týždňov maturuje. Obom študentom ďakujeme za reprezentáciu školy, mesta aj regiónu, ocenenej srdečne blahoželáme a Michalovi držíme palce pri „skúške dospelosti“.

Vranov nad Topľou 23. marca 2012

Ing. Ľudmila Vagaská
zástupkyňa riaditeľa SOŠ pre praktické vyučovanie

Fotogaléria:

Publikované: 23.03.2012 / Aktualizované: 23.03.2012 HoreTlačiť