Svetový supermarket

08.06.2012

Unikátna interaktívna výstava na SOŠ podnikania v Prešove

Stredná odborná škola podnikania, Masarykova 24, 081 79 Prešov

pozýva na unikátnu interaktívnu putovnú výstavu

SVETOVÝ SUPERMARKET

Viete, koľko ži vaše oblečenie a koľko vody sa spotrebuje na jeho výrobu? Môže jeden nevinný hamburger s Coca Colou spôsobiť toľko problémov? Ako súvisia naše mobily s vojnou v Kongu? Kam putujú naše peniaze, ktoré zaplatíme za tabuľku čokolády? Kde končí odpad, ktorý produkujú hospodársky vyspelé krajiny? Čo sa skrýva pod pojmom Fair trade? Existuje iná, prijateľnejšia cesta pre ľudí a Zem? ...

Výstava je určená žiakom vyšších ročníkov základných škôl a žiakom stredných škôl. Zameriava sa na témy, ktoré súvisia s predmetmi: ekológia, chémia, biológia, geografia, ekonomika, podnikanie, marketing ale aj etika a občianska náuka. Dáva priestor na zamyslenie a následnú diskusiu o životnom štýle, spotrebe, využívaní prírodných a ľudských zdrojov. Jej návštevou spoznáte ešte viac sami seba aj svojich žiakov.

Návšteva výstavy je bezplatná.

Výstava je otvorená v pracovných dňoch 4. – 21. 6. 2012 v čase od 8:00 do 14:30 hod.

V prípade záujmu, kontaktujte, prosím, sekretariát školy na č.t. 051 77334 13 , mob. 0903 516334 alebo e-mail: vavrekova.maria@gmail.com

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Inštalovaná výstava bola vytvorená Centrom environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA s finančnou podporou Európskej Únie a SlovakAid.

unikátna putovná výstava - plagát - 4. -24. 6. 2012

Publikované: 08.06.2012 / Aktualizované: 08.06.2012 HoreTlačiť