Svetový deň cestovného ruchu 2012

05.10.2012

Hotelová akadémia v Kežmarku oslávila Svetový deň cestovného ruchu

27. september je vyhlásený za Svetový deň cestovného ruchu. Hotelová akadémia Otta Brücknera (HA OB) v Kežmarku v spolupráci s mestom Kežmarok na tento deň pripravila množstvo zaujímavých podujatí a rôznych akcií. Ich hlavnou náplňou bolo zdôrazniť význam turizmu pre medzinárodnú spoluprácu a vyzdvihnúť celkový prínos tohto odvetvia pri znižovaní nepriaznivých účinkov svetových problémov.

Tento rok bol venovaný téme Cestovný ruch a udržateľná energia: posilňovanie udržateľného rozvoja a Španielsko ako jedna z popredných turistických destinácií bolo vybraté za hostiteľskú krajinu oficiálnych osláv. Študenti odboru Manažment regionálneho cestovného ruchu na HA OB hostí privítali už v priestoroch školy, kde bola pripravená propagačno-vzdelávacia výstava na témy Španielsko - hosťujúca krajina, Biosférické rezervácie Slovenska a iné. Nemenej zaujímavé boli besedy odborníkov. Pozvanie prijali Ing. Michaela Rafajová zo Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, Dominik Michalík zo Štátnych lesov TANAPu a Ing. Ján Profant, marketingový manažér AquaCity Poprad. Študenti boli odbornými prednáškami nadšení a spokojnosť vyslovil aj Ing. Profant, ktorý venoval dve vstupenky do AquaCity Poprad pre žiakov vyžrebovaných v ankete.

O propagáciu Svetového dňa cestovného ruchu medzi návštevníkmi mesta sa postarali žiaci 3. ročníka odboru manažment regionálneho cestovného ruchu. Vedenie mesta poskytlo veľkoplošnú obrazovku a na pódiu na Hlavnom námestí sa premietali niektoré časti z relácie Vo štvorici po Slovensku. Mesto Kežmarok je bohaté na históriu a môže sa pýšiť viacerými historickými skvostami. Naši študenti svojich spolužiakov i žiakov z kežmarských základných a stredných škôl sprevádzali významnými pamiatkami mesta a poskytli im skutočne zaujímavé výklady.

V poradí 33. ročník Svetového dňa cestovného ruchu bol naplnený zaujímavými podujatiami, ktorých vysoká úroveň a pripavenosť sú najlepším dôkazom úspešnosti študentov Hotelovej akadémie Otta Brücknera uplatniť sa na pracovnom trhu či vysokoškolskom štúdiu.

Kežmarok 4. októbra 2012

Mgr. Katarína Stankovičová