Súťaž opatrovateliek zariadení sociálnych služieb PSK

29.11.2012

Striebro s cenou zlata pre opatrovateľky zo Zátišia

Vo finálovej časti súťaže odborných vedomostí a praktických zručností opatrovateliek zariadení sociálnych služieb PSK, ktorej vyhlasovateľom bol sociálny odbor Úradu PSK, súťažilo 21. novembra šesť zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK:

• Zariadenie pre seniorov (ZpS) a domov sociálnych služieb (DSS) v Spišskej Starej Vsi,
  • ZpS a DSS Stará Ľubovňa, DSS Volgogradská Prešov, DSS Jabloň,
  • ZpS a DSS Svidník a Centrum sociálnych služieb Zátišie so sídlom v Osadnom.

Uvedené zariadenia postúpili do finále z troch regionálnych kôl, v ktorých súťažilo celkom 27 zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja.

Z každého zariadenia súťažilo dvojčlenné družstvo v teoretickej a praktickej časti. Celkový výsledok družstva bol stanovený súčtom bodov za teoretickú a praktickú časť. Hodnotenie vykonávala hodnotiaca komisia.

Súťaž sa uskutočnila v kúpeľoch Smerdžonka v Červenom Kláštore. Organizátorom bolo Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb v Spišskej Starej Vsi.

Všetky súťažiace preukázali, že ich vedomosti a zručnosti sú na vysokej úrovni. Potvrdili vážnosť a dôležitosť tejto profesie v rámci starostlivosti poskytovanej prijímateľom sociálnych služieb. Súťažiace z CSS Zátišie, Viera Cimová a Renáta Ďuričková skončili na vynikajúcom druhom mieste. Od prvého miesta ich delil iba jediný bod.

Za úspešnú reprezentáciu zariadenia patrí obom zamestnankyniam veľké poďakovanie a v súvislosti s prípravou družstva na súťaž poďakovanie patrí aj Zuzane Oravcovej a Ľudmile Výhonskej – vedúcej úseku opatrovateľskej starostlivosti za skvelé zvládnutie prípravy na súťaž. Tento úspech všetkých zamestnancov zároveň zaväzuje k ďalšiemu zdokonaľovaniu v rámci poskytovaných sociálnych služieb a k zvyšovaniu kvality života prijímateľov v CSS Zátišie.

Osadné 28. novembra 2012

PhDr. Ján Šrenkel