Športová exhibícia v Prešove

22.11.2012

CHARITATÍVNA ŠPORTOVÁ EXHIBÍCIA - 26. novembra o 18.00 h v športovej hale na Baštovej ulici v Prešove

V pondelok 26. novembra o 18.00 hodine sa v športovej hale na Baštovej ulici v Prešove uskutoční CHARITATÍVNA ŠPORTOVÁ EXHIBÍCIA. Akciu organizuje občianske združenie Integrácia.

Hlavným programom bude charitatívna futbalová exhibícia medzi futbalovým majstrom Slovenska – MŠK Žilina a výberom športových hviezd z východného Slovenska: Good Angles Košice, FC Tatran Prešov, Tatran Prešov hanball, HC 07 Prešov, ČH HORNETS Košice. Svoju účasť prisľúbil aj hráč San Jose Sharks Michal Handzuš, legendy československého hokeja Zdeno CígerRené Pucher, tréner svetovej tenisovej jednotky Novaka Djokoviča – Marián Vajda. Vynikajúci tenisti Dominik Hrbatý, Miloslav MečířBranislav Stankovič, vodnopólový reprezentant SR Alexander Nagy. O kultúrny program sa postarajú speváci Ego a Kristína.
Na divákov v hľadisku čaká súťaž o najlepší FAN CLUB s množstvom jedinenčných cien.

Výťažok zo symbolického vstupného (min. 2 eurá) vyzbieraného na podujatí je určený pre Pediatrické oddelenie FNsP J. A. Reimana Prešov a Detskú fakultnú nemocnicu Košice. Vyzbierané prostriedky na konci podujatia osobne preberú z rúk organizátora MUDr. Ľubomíra ROMANOVÁ, PhD. (námestníčka LPS pre chirurgické odbory FNsP J. A. Reimana Prešov) a prof. MUDr. Ľudmila PODRACKÁ, CSc. (prednostka I. kliniky detí a dorastu DFN Košice).

Cieľom akcie je podporiť deti, ktoré to najviac potrebujú a integrovať ich do spoločnosti. Športovci im odovzdajú finančné dary a občianske združenie Integrácia venuje poukazy na pobyty vo Vysokých Tatrách a voľné vstupy do Aqua City Poprad.
Každé dieťa dostane pri vstupe sladkosť.

Prešov 22. novembra 2012

(r)