SK8 v Trnave

31.05.2012

Župani sa na zasadnutí SK8 venovali financiám

Predsedovia krajov venovali pozornosť financiám

Nájdu cestu ako skvalitniť stredoškolské vzdelávanie?

V posledný májový deň sa na pôde Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) konalo rokovanie Združenia samosprávnych krajov SK8.

Predsedovia krajov okrem iného hovorili o finančnej situácii v jednotlivých samosprávnych krajoch, zaoberali sa oblasťou školstva, zdravotníctva a sociálnych vecí a prebrali i problematiku ciest II. a III. triedy v pôsobnosti krajov. Na zasadnutí odzneli aj stanoviská SK8 k programovému vyhláseniu vlády SR.

Súčasťou pracovného stretnutia bola aj rokovanie so Združením automobilového priemyslu na Slovensku. „So Zväzom automobilového priemyslu sme diskutovali o tom, ako skvalitniť stredoškolské vzdelávanie v určitých oblastiach tak, aby sme zvýšili percento zamestnanosti absolventov stredných škôl. Mali sme tu zástupcov Nadácie úsmev ako dar, čiže program bol ako vždy bohatý,“ povedal na tlačovej konferencii predseda TTSK a zároveň predseda SK8 Tibor Mikuš.

Prešov 31. mája 2012

(r)