Májové aktivity v CSS Ličartovce

06.06.2012

Zaujímavý máj v CSS Clementia

Mesiac máj bol pre prijímateľov sociálnej služby v Centre sociálnych služieb Clementia v Ličartovciach veľmi bohatý na aktivity.

Klienti sa 2. mája zúčastnili na 4. ročníku prehliadky umeleckej tvorivosti Úsmevy pre Košice, kde predviedli svoje umelecké cítenie a talent.

Naše zariadenie navštívili 10. mája študenti sociálnej práce z Portugalska, Francúzska, Nemecka, Lotyšska a Ukrajiny, ktorí chceli spoznať život našich prijímateľov, podeliť sa o vzájomné skúsenosti a neskôr ich využiť pri svojej práci.

V nedeľu 20. mája sa niektorí priaznivci modernej hudby zúčastnili benefičného koncertu Opri sa o mňa v Soľnom mlyne v Prešove, organizované pod záštitou skupiny IMT Smile. Na tomto podujatí spoznali umelcov slovenskej hudby pochádzajúcich z nášho regiónu.

Šiesti prijímatelia sociálnej služby, ktorí majú radi futbal, sa 23. a 24. mája zúčastnili na 6. ročníku futbalového turnaja SENI CUP v Žiarskej doline pri obci Smrečany. Vrátili sa s krásnym pohárom, medailami a diplomami.

V posledný májový deň sme aj všetkých prijímateľov sociálnej služby našom zariadení zorganizovali športový deň plný súťažných disciplín a výborných športových výsledkov. Popoludnie obohatila zaujímavá beseda na tému Človek a závislosť, do ktorej sa zapojili vlastnými príspevkami a skúsenosťami aj samotní prijímatelia sociálnej služby.

Ličartovce 4. júna 2012

Agáta Nirodová