Nová výzva MŽP SR k prioritnej osi 4 (operačný cieľ 4.1 a 4.2) OPŽP-PO4-11-4-LSKxP

19.01.2012

MŽP SR vypísalo výzvu na projekty separovaného zberu a zhodnocovania odpadov

Ministerstvo životného prostredia SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Životné prostredie vyhlásilo dňa 22. decembra výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok. Ide o operačné ciele 4.1 Podpora aktivít v oblasti separovaného zberu4.2 Podpora aktivít na zhodnocovanie odpadov.

Dátum uzavretia výzvy je 23. marca 2012. Indikatívna výška finančných prostriedkov určených na túto výzvu je 15 mil. EUR z Kohézneho fondu a zo štátneho rozpočtu..

Cieľom výzvy je dobudovanie infraštruktúry odpadového hospodárstva SR v zmysle právnych predpisov EÚ a SR, znižovanie a eliminácia negatívnych vplyvov environmentálnych záťaží a skládok odpadov na zdravie ľudí a ekosystémy so zameraním na podporu príslušníkov Marginalizovaných rómskych komunít prostredníctvom projektov, ktoré tvoria súčasť schválenej žiadosti o poskytnutie podpory Lokálnych stratégií komplexného prístupu (ďalej len „LSKxP“).

V rámci operačného cieľa č. 4.1 Podpora aktivít v oblasti separovaného zberu je cieľom výzvy podporiť zavádzanie nových a zefektívňovanie jestvujúcich systémov separovaného zberu komunálnych odpadov na základe vytvorenia koncepčných východísk separovaného zberu, dotrieďovanie vyseparovaných zložiek z komunálneho odpadu a zmesového komunálneho odpadu.

V rámci operačného cieľa č. 4.2 Podpora aktivít na zhodnocovanie odpadov je cieľom výzvy podporiť zvýšenie množstva zhodnocovaných odpadov. Zákon o odpadoch definuje zhodnocovanie odpadov ako činnosti vedúce k využitiu fyzikálnych, chemických alebo biologických vlastností odpadov. Z hľadiska spôsobu využitia pôvodných vlastností odpadov budú mať prioritu projekty zamerané na materiálové zhodnocovanie odpadov.

Podrobješie inforácie získate na stránke Ministerstva životného prostredia SR: http://www.minzp.sk/aktualne/aktualna-vyzva-prioritnej-osi-4-odpadove-hospodarstvo.html

Publikované: 19.01.2012 / Aktualizované: 19.01.2012 HoreTlačiť