Mladá Rómka bude súťažiť v Prahe

23.02.2012

Študentka z Kežmarku postúpila na medzinárodnú súťaž World of Beauty and Spa 2012

Stredná odborná škola na Garbiarskej ulici v Kežmarku sa opäť pozitívne zviditeľnila. Študentka školy Klaudia Horváthová sa totiž umiestnila na postupovej priečke v medzinárodnej súťaži kozmetickej a kaderníckej tvorby Caliber cup.

Súťaž s medzinárodným zastúpením sa konala v českom Lanškroune. Stredná odborná škola má desaťročnú družbu s podobnou školou v tomto českom meste a jej študentky sa danej súťaže zúčastňujú dlhé roky. Klaudia Horváthová, študentka tretieho ročníka v odbore kaderník, skončila v silnej medzinárodnej konkurencii 45 súťažiacich na postupovom piatom mieste a zanechala za sebou skúsené kaderníčky z Bratislavy, Prahy či Brna. Toto umiestnenie jej zaručilo postup na medzinárodnú juniorskú súťaž v účesovej tvorbe World of Beauty and Spa 2012, ktorá sa uskutoční začiatkom marca v Prahe.

„Predbehli sme aj školy, ktoré majú dlhoročné tradície v účesovej tvorbe. Najlepšie je však to, že obe dievčatá, súťažiaca i modelka, sú Rómky. Boli jediné Rómky, ktoré sa súťaže zúčastnili, a zároveň sa takto skvele umiestnili,“ neskrývala nadšenie z postupu svojich študentiek riaditeľka školy Marta Sabolová. Postup na juniorskú súťaž do Prahy považuje riaditeľka školy aj za dlhoročné zúročenie práce majsteriek odborného výcviku. Tie vyberajú do súťaže najmä dievčatá, ktoré majú vzťah ku kaderníctvu a k zložitejším večerným účesom. Klaudiu pripravovali na medzinárodnú súťaž v Česku majsterky odborného výcviku Marta Desiatniková a Eva Cehuľová. „Klaudiu sme vybrali preto, lebo sa nám zdala spomedzi tretiačok najšikovnejšia,“ zdôvodnila výber súťažiacej Eva Cehuľová a dodala, že z jej úspechu majú veľkú radosť.

Samotná súťažiaca Klaudia má zo svojho umiestnenia v medzinárodnej súťaži skvelý pocit. „Nečakala som, že postúpim. Je to asi to najlepšie, čo sa mi doteraz podarilo,“ povedala skromne. Kaderníčkou chcela byť odmalička a tomuto povolaniu sa chce venovať aj po skončení školy. „Ďakujem majsterkám odborného výcviku, že ma vybrali do tejto súťaže. Keby ma neučili a neviedli, tak sa tak dobre neumiestnim,“ dodala šikovná kaderníčka.

Kežmarok 23. februára 2012

(šk)