Jubileum i ocenenie na Gymnáziu P. O. Hviezdoslava v Kežmarku

06.06.2012

Kežmarský gymnaziálny časopis má 40 rokov

Stretnutia – časopis kežmarských gymnazistov patrí k najstarším školským časopisom na Slovensku.

V tomto školskom roku oslávil už 40 rokov svojej existencie. Pri tejto príležitosti redakčná rada zorganizovala v máji oslavu spojenú so zaujímavými besedami s bývalými redaktormi a inými tvorcami časopisu. Mali čo povedať dnešným študentom, lebo mnohí z nich sú veľmi úspešnými zástupcami známych médií, alebo sa venujú inej zaujímavej práci. Všetci hodnotili svoje pôsobenie v Stretnutiach ako veľmi užitočné, obohacujúce a prínosné pre ich ďalšie štúdium a pracovnú kariéru.

Darčekom pre redaktorov bol zisk 3. miesta v celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero v silnej konkurencii ďalších 87 stredoškolských časopisov. Časopis Stretnutia sa už dlhodobo zaraďuje medzi najlepšie časopisy na Slovenku a zároveň je najlepším v Prešovskom samosprávnom kraji. Okrem diplomu a finančnej odmeny šéfredaktorka získala aj cestu do Európskeho parlamentu do Bruselu, ktorá sa uskutoční v septembri.

Kežmarok 5. júna 2012

Mgr. Andrea Petrášková
učiteľka zodpovedná za vydávanie časopisu
Gymnázium P. O. Hviezdoslava, Kežmarok