Implementácia národného projektu

16.02.2012

PSK sa spolupodieľa na implementácii národného projektu

Prešovský samosprávny kraj je jedným z partnerov pri implementácii národného projektu "Budovanie kapacít regionálnej samosprávy pre implementáciu verejných politík prostredníctvom programov a projektov financovaných EÚ".

Lídrom projektu, a teda aj prijímateľom nenávratného finančného príspevku, je Banskobystrický samosprávny kraj. Ďalšími partnermi projektu sú Košický samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj, Žilinský samosprávny kraj.

Cieľom projektu je zlepšiť a rozvíjať kapacity samosprávnych krajov na realizáciu verejných politík a poskytovanie verejných služieb občanom prostredníctvom efektívneho riadenia programov a projektov financovaných Európskou úniou alebo inými zdrojmi.

Projekt je realizovaný od decembra 2011 (PSK sa spolupodieľa na implementácii projektu od januára 2012). Jeho ukončenie sa predpokladá v máji 2013.

PhDr. Monika Štoffová
koordinárorka POSK